• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™

#31
Teraz nie mam możliwości zapytać, ale około 5 z tego co pamiętam. Moja kranówka ma 8 KH ale mam inne ujęcie.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Bardzo fajnie to zbija pH i chętnie bym sama wyprodukowała z 20L takiej torfianki ale szkoda, że to barwi wodę Sad No ale coś za coś. Ogólnie projekt i wykonanie całkiem niezłe i aż dziw bierze, że to kobieta zgodziła się na taką konstrukcję poza łazienką Big Grin No ale jak się jest rasową akwarystką u boku również rasowego akwarysty, to takie rzeczy już mniej dziwią Tongue

Co do chemicznej możliwości pH 7 przy KH 1, to mnie akurat nie dziwi. Sama się teraz borykam w akwa z pH 6,8 przy KH 2 i GH 5 mimo mieszania z RO o pH 6,5.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
dobrze liczę, że torfu jest około 7l??
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Nie Smile
V= 3,14 x r2 x h
Nie licz jako h wysokości obu rur (1 i 2 na grafice) bo gdzie zmieściłbyś wodę? Wink
Cała armata ma objętości ponad 7 litrów.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Torfu wchodzi pewnie 5,2l, a wody 2,5l ok. No chyba że ma na odwrót zrobione Wink Cała długość armaty to ok. 80cm nie ??? bez redukcji.

Ja u siebie planuję trochę przerobić swoją i rura na torf będzie fi160 o długości ok. 70cm i rura na wodę fi110 o długości ok. 80cmBig Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Czyli cała armatura to 5-7dcm3 torfu? Toż w sumpie można w dwóch woreczkach po ok.3dcm3 dać to samo, a prostota dużo większa zapodania
"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Nad czym debata tym razem? Big Grin

Nikt nie wpadł na to, że wlewając wodę w armate, wypełnia ona także przestrzenie w części gdzie jest torf. Wlewa pełne 4 litry.
Ciężko to wytłumaczyć jeśli ktoś tego nie widział i nie zrobił.

Novi - kolejny raz zabłysnąć chcesz? To napisz jak sumpa w 30 litrowej kostce zrobić? Przypominam, że torf zmienia parametry zależnie od tego jak długo jest użytkowany, wpływ na parametry jest większy na początku i słabszy na końcu użytkowania. Nie widzę problemu podania torfu w filtracji zewnętrznej, także w sumpie, ale tu nie o to chodzi.
Novi, proszę, pisz zrozumiałe, bym nie musiał przed każdym Twoim postem słuchać na YT Mistrza Yody, zrozumieć aby język posługiwać możesz którym się Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Troszkę się wtrącę ale myślę, że się Wam przyda ta informacja. W sumie nie wiem dlaczego stwierdziliśmy, że mój torf z castoramy jest do kitu, bo na zoobotanice nie zabarwił nam wody. Ja na torfie się nie znam i skoro nie barwił wody a w moim akwa pod piachem nie wpływa na parametry wody, to z góry założyłam, że nie działa. Dziś przeprowadziłam eksperyment, który powinnam zrobić już na początku. Otóż zrobiłam mini armatkę z butelki 1,5L, napchałam tam tego torfu i puściłam kranówkę bardzo słabym ciurkiem. Okazało się, że woda na wyjściu owszem barwy nie ma ale za to parametry ma super. Kranówa ma pH 7,6, GH 10, KH nie mierzyłam, za to na wyjściu mam pH 4,5, GH 7 i KH 0. Także jak ktoś nie chce mieć kolorku a jedynie mniejsze pH i twardości, to polecam torf z castoramy ^^ Tylko teraz zastanawiam się, po co kupowałam filtr RO O.o
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Ja też mam ten torf z castoramy i mi też wody wcale nie barwi.
Jakie wy urzywacie torfów do akwa i armaty?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
No to KH 0 to chyba lekka przesada mei? Nie, że Ci nie wierzę, ale może test nieco przekłamuje... Możesz zmierzyć KH kranówki? Ciekaw jestem, jaka byłaby przewodność produktu, tj. Przesączu Torfowego. Przewodność to parametr ciągle przez akwarystów pomijany, a ma spore znaczenie, zwłaszcza w przypadku ryb z bardzo miękkich wód.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości