• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™

(15-01-2018, 20:06 PM)Kris1984L napisał(a): No zrobiłem swoją ciśnieniową armatkęSmile Ph przed wkładem 6.8 za filtrem Ph 5-5.5. 
A tak to wyglądaSmile
[Obrazek: attachment.php?aid=33323]

Zainspirowany tym zdjęciem, zrobiłem sobie swoją armatkę. Mianowicie do filtra RO na wyjściu wody czystej podłączyłem dwa takie wkłady wypełnione torfem. I niby fajnie, bo woda ciemna kwaśna, ale. No właśnie jest ale. Mianowicie zauważyłem, że napełnienie dwóch baniaczków (10l każdy) trwa dużo dłużej i odrzut wody brudnej jest dużo większy. Także niestety nie uważam tego za super rozwiązanie gdyż rachunek za wodę może będzie wyższy. Undecided

Ale tak się jeszcze zastanawiam, jak to zrobić inaczej i mam pomysł, tylko nie wiem jak go do końca zrealizować. Mianowicie przefiltrowałbym wodę bez wkładów torfowych (tak jak to robiłem do tej pory) do dwóch baniaków 10l. I teraz tą wodę przelałbym przez te dwa wkłady napchane torfem. Tylko teraz jak zmusić wodę, aby przeleciała przez te wkłady? Niby można postawić baniak na wyższej szafce. Do baniaka wsadzić rurkę podłączoną do tych wkładów, a drugi koniec koniec na podłodze do wiaderka. Ale woda chyba sama z siebie nie będzie chciała przelecieć?

Ma może ktoś jakieś doświadczenie w takiej sprawie i może pomóc.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: [550l] SA - Oyapock BW - przez soltarus - 30-07-2013, 10:29 AM
RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - przez skrzatekMK - 24-02-2018, 14:50 PM

Skocz do:


Browsing: 1 gości