• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Projekt 840l

#11
Sumpa używam w akwarium 830 litrów od 2013 roku. Więcej plusów jak minusów. Podstawa to dobrze ustawić przepływy żeby CI w kominie za mocno woda nie pluskała. I jeszcze jak powiedzmy raz na rok będziesz czyścił media to przypadkiem nie czyść za dokładnie Smile jak przegniesz to prosisz się o glony, sinice albo inne bzdety.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Sump jest w tym przypadku najlepszym rozwiązaniem, jeżeli masz na niego miejsce to nawet nie zastanawiaj się nad kubłami. Stawiając sumpa zwiększasz litraż wody w obiegu, to ma znaczenie, czyścic go będziesz rzadziej niż kubeł a jak dobrze zaplanujesz to możesz czyszczenie robić z podziałem czasowym na poszczególne komory co daje większą równowagę w akwarium w porównaniu do kubła. Do tego jest jedna zaleta o której mało się pisze - to dodatkowe miejsce - tak jak byś chciał odchować narybek a nie miał w danym momencie innego akwarium to wrzucasz narybek do sumpa - tam jest tyle dobra dla nich, że poradzą sobie praktycznie bez większej uwagi z Twojej strony Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
[-] Post filas otrzymał 1 polubień od:
  • piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: legion94
#13
DziekiSmile zamowilem akwa z kominem także nie ma odwrotu ? Cieszę sie ze mnie przekonaliście, wiem ze jakbym kupil fx to bym sie wkurzal ze za maly przeplyw, a tu zrobie nad filtrację.. Nie do końca wiedziałem jak funkcjonuje sump, ale po dzisiejszej lekturze jestem świecie przekonany ze to dobry wybór. Jeszcze raz, wielkie dzięki i niedługo będę zdawać relacje dalej.. Smile
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ostatecznie stawiasz to na szafce, czy stelażu?
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Poszedłem za Twoja rada, Moj znajomy jest spawaczem i bede mial stelaz bardzo tanio, obije jedynie plyta. Wyjdzie mnie to taniej, jakies1300zl
200x70x60 Geophagus Mirabilis x7 l333 white x6
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości