• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: I Konkurs Cichlidae.pl & Tropical: "Nasze ryby w czasie karmienia" OPISY

#2
żeby nie było, że wymyślam to link do wpisu:
http://www.bojownik.pl/index.php?showtop...nimaculata

a teraz cytat z "karmienia"

aha redki były wpuszczone jako towarzystwo z nadzieją, że nie skończą jako karmówka, lecz z pełną świadomością tego, iż się nią staną

Cytat:To co zaobserwowałem do tej pory:

1. Bardzo żarłoczne rybki, bardziej niż Wspaniałe, przynajmniej według mojej obserwacji.
2. Dużo bardzie aktywne niż ich kuzyni, może jest to spowodowane długością płetw.
3. Mam wrażenie, że polują w "stadzie" mam dwa więc na pewno w parach

Krótki opis sytuacji, jako cel Bettasy obrały sobie dorodną Redke (dlaczego akurat tą...) samica zaganiała ją na samca, a ten w końcu zaatakował z sukcesem, potem obie rybki na przemian jedna wypuszczała krewetkę druga brała do pyska, na koniec krewetka po wypuszczeniu odskoczyła, na jej nieszczęście prosto w szczypce Raczka Alabamy, Samiec nie dał za wygraną i chciał odzyskać łup, po kilku atakach raczek rozerwał krewetkę bez większych problemów i ze swoją połówką czmychną w moczarkę a Bettasy zadowoliły się odwłokiem. Niestety wszystko działo się dość szybko i w zaroślach więc na filmiku nic nie widać...

4. Mają bardzo szybką przemianę materii, nawet jeśli niechcący je przekarmię wieczorem lub upolują sobie redkę to rano już płaskie brzuszki talia osy
5. Zupełnie nie konfliktowe czy to między sobą czy w stosunku do kirysów.
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: I Konkurs Cichlidae.pl & Tropical: "Nasze ryby w czasie karmienia" OPISY - przez 3runer - 11-12-2012, 23:23 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości