• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Panamius panamensis

Jest narybek Smile

   
   
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 5 Lubię to od:
  • michal_kov, piotrK, Ruki, stefan212020, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No i superancko :-) jakiej wielkości są obecnie rodzice ? Wyglądają jak jakieś nieduże akarki ;-)
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Papja, będziesz odchowywał ?
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak odchowuje młode. W PL nie liczę na to, że się pozbędę więcej niż 10 sztuk, ale to cenna ryba- przyda się do wymian za inne rarytasy z akwarystami z bardziej cywilizowanych krajów Wink.

Samiec ma z 8cm.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(27-01-2022, 11:59 AM)Papja napisał(a): Tak odchowuje młode. W PL nie liczę na to, że się pozbędę więcej niż 10 sztuk, ale to cenna ryba- przyda się do wymian za inne rarytasy z akwarystami z bardziej cywilizowanych krajów Wink.

Samiec ma z 8cm.

To, że nie jesteśmy otwarci na niektóre ryby wynika z różnych względów. Strach przed trudniejszą hodowlą, cena, nieznajomość danego gatunku. Uważam, że traktowanie w ten sposób kolegów z Polski jest co najmniej niestosowne. Ja sobie wypraszam. To, że nie żyję w akwarystyce masowym rozmnażaniem posiadanych ryb, że nie mam osobnych pomieszczeń na regały z akwariami, nie spędzam godzin dziennie na obserwacjach ryb, nie oznacza, że jestem mniej cywilizowany. Ciężko jest poświęcać się hobby w takim stopniu, kiedy priorytetem jest co innego niż skupienie się na jednym gatunku, czy rodzaju ryb. Ja lubię zbiorniki wielogatunkowe, po prostu lubię obserwować interakcje międzygatunkowe, nie lubię pustki w akwarium. Czy to pozwoli na napisanie jakiegoś artykułu lub książki? Pewnie nie. Ale to hobby ma być dla mnie, a nie ja dla hobby. Myślę, że wiele osób tak podchodzi do sprawy i chce jak najlepiej zajmować się pupilami, a nie traktować tego jak wyzwania, które nastręcza dodatkowego stresu i obowiązku.

Sam byłbym chętny na te ryby, ale zapewne cena za grupkę młodzików mnie przerośnie.
[-] Post mimo12 otrzymał 4 Lubię to od:
  • filas, Goran, Stan, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
mimo12 - nie jesteś sam, mam takie samo zdanie i też podejście Papji często mnie irytuje. Niestety traktuje ryby bardzo przedmiotowo i klasyfikuje na rarytasy lub hodowlańce dla których szkoda poświęcać wolnego akwarium. Teraz zaczyna dodatkowo dzielić akwarystów na bardziej cywilizowanych i zacofanych, ryby na takie które warto trzymać lub nie...
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
[-] Post filas otrzymał 1 polubień od:
  • mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Spożycie popcornu znowu wzrasta. Big Grin

Ja Papję całkowicie rozumiem, po latach wydawania rarytasow za bezcen(Apistogramma Miua za 5 zł, i to jeszcze prosiłem się by ktoś wziął xD) człowieka szlag chce trafic, że nie dość że ryby zmarnowane to jeszcze coraz bardziej się hobby finansowo rozjeżdża. Teraz mnie zimne poty oblewają, jak myślę o wydaniu małych benitochromisów czy roloffi. Xd
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 3 Lubię to od:
  • Papja, sensej, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(27-01-2022, 15:18 PM)filas napisał(a): mimo12 - nie jesteś sam, mam takie samo zdanie i też podejście Papji często mnie irytuje. Niestety traktuje ryby bardzo przedmiotowo i klasyfikuje na rarytasy lub hodowlańce dla których szkoda poświęcać wolnego akwarium. Teraz zaczyna dodatkowo dzielić akwarystów na bardziej cywilizowanych i zacofanych, ryby na takie które warto trzymać lub nie...

Mistrz kawioru dobrze mówi. Polska to zadupie akwarystyczne na mapie świata ,Lubelszczyzna to zadupie akwarystyczne na mapie Polski. Haha
[-] Post stefan212020 otrzymał 1 polubień od:
  • sensej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zamiast się oburzać to warto czytać ze zrozumieniem, napisałem o bardziej cywilizowanych krajach Wink. Jeżeli ktoś będzie próbował napisać, że w takich Niemczech czy UK jest analogiczny poziom akwarystyki jak w PL to jest to oszukiwanie samego siebie Wink.

A co do poszczególnych akwarystów, to skopiuję jeszcze raz to co napisałem w wątku cf. personata: 
"Ja już to zauważyłem, że osób poważnie zainteresowanych akwarystyką jest pewnie taki sam procent w każdym państwie, tylko że w przypadku większych państw ten procent odpowiada za większą ilość osób- stąd więcej wybitnych akwarystów jest w Niemczech niż w Polsce Tongue"

A to, że na hodowlane ryby słabej jakości mi szkoda akwariów to raczej zdrowy rozsądek, bo nie widzę sensu trzymania zinbredowanego misz-maszu Wink. Jak hodowlańce są dobrej jakości to nic przeciwko nim nie mam (sam mam teraz przykładowo czarne ramirezki) więc trochę słaby argument Filas Wink.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
[-] Post Papja otrzymał 2 Lubię to od:
  • stefan212020, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
" Kłócicie się", a według mnie każdy ma racje. xD
Mi też wielokrotnie pęka serce patrząc na to jakie ryby [rarytasy] przechodzą mi koło nosa, często za bezcen. Prawda jest taka, że nie mam odpowiedniego zaplecza, ani czasu żeby poświęcić sie hobby na tyle ile bym chciał. Papja moim zdaniem robi kawał dobrej roboty w świecie akwarystyki. Nie każdy musi sie z nim zawsze zgadzać, ale ogólnie jego działania chyba każdy zaliczy pozytywnie.

Papja możliwe że nie sprzedaż w PL 10 sztuk, bo ja chce 8 tylko Haha
660L - CA
525L - SA
375L - CA
240L - AUS
200L - CA
185L - CA
77L - TAN
[-] Post sensej otrzymał 4 Lubię to od:
  • Grzechu97, piotrK, Ruki, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez: Papja
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości