• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Panamius panamensis

Piękny brzydal:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Super ryby, trzymam kciuki aby na długo zadomowiły się u Ciebie
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mała aktualizacja, ryby już dwukrotnie miały młode, ale za każdym razem młode znikały po ok. tygodniu. Podejrzewam sprzeczkę rodziców, bo w obu przypadkach po powrocie z pracy samica siedziała sama w drugim końcu akwa.

   

   

   

   
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Tak czy siak przepięknie wyglądają. Pewnie w końcu utrzymają dłużej. Dalej bezproblemowo dogadują się z resztą? Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na tą chwilę są razem z dwoma parami nano i jest spokój. Miałem przenosiny akwa do innego pomieszczenia w związku z tym restart był i na razie kann jeszcze nie wpuściłem do nich. Ale kanny trzymam na razie w 160l bo chce tylko jedna pewną  dobrana parę dodać do panamek i nano w 375L. Poprzednio było 5 kann i też się wszystko tarło bez bójek :-) ale za tłoczno było.
375 l (panamensis, nanolutea, septemfasciata)
160 l (amatitlania nanolutea)
96 l (Apistogramma ortegai, ex. sp. "Papagei")
96 l (Apistogramma erythrura)
96 l (Apistogramma cf. ortegai ex. sp. "Pebas")
63 l (Apistogramma sp. alto tapiche)
63 l (Xiphophorus variatus La Laguna)

 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Jedno słowo - petarda!!!
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć, a oto moje Panamy, które zakupiłem u T. Tillmanna. Aktualnie przebywają w zbiorniku 240 litrów wraz z parą A. nanolutea.
Panamy się wytarły i pilnują ikry, a A. nanolutea podchodzi właśnie do tarła mogą być przepychanki w zbiorniku. Nowy zbiornik 450 litrów kupiłem, ale muszę zaczekać ze zmianą przez to co się dzieje w zbiorniku…


Załączone pliki Miniatury
           
[-] Post ravciuu otrzymał 1 polubień od:
  • stefan212020
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ciekawie to wygląda, moje żółtki zajęły 90cm że 110 jak wyprowadziły maluchy . Jeśli Panamensis zrobią podobnie to dwóch żłobków nie da rady utrzymać. Większa od nich Meeki siedziały cichutko w kącie. Panamensis są w moim kręgu zainteresowań po powiększeniu dna w najbliższym czasie. Czekam na CDN.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Na drugim zdjęciu osobnik Nano wygląda wręcz makabrycznie, szczególnie pysk. Dopiero po przybliżeniu widać że to drugi się tak ustawił i sprawił że całość wygląda jak jedna ryba po "przejściach".

Swoją drogą czy ktoś mógłby powiedzieć czy taki kształt głowy to już objaw wad genetycznych lub rozwojowych? Podobne obserwowałem u swoich, niektórych sajek, a one nie były z jakiegoś super wiarygodnego źródła.[Obrazek: c2823c90548a705fcb04a3ea826906c7.jpg]

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(20-12-2021, 17:03 PM)stefan212020 napisał(a): Ciekawie to wygląda, moje żółtki zajęły 90cm że 110 jak wyprowadziły maluchy . Jeśli Panamensis zrobią podobnie to dwóch żłobków nie da rady utrzymać. Większa od nich Meeki siedziały cichutko w kącie. Panamensis są w moim kręgu zainteresowań po powiększeniu dna w najbliższym czasie. Czekam na CDN.

Też tak myślę, że będzie ciężko. Mam parę zbiorników pustych w razie czego uruchomię i odłowię młodziaki.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości