• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: C. panamensis - dziura w skórze

#1
Jakoś w zeszły piątek zauważyłem na tylnej części ciała mojego samca C. panamensis ubytek w skórze. Uznałem, że to efekt jakiegoś ugryzienia i to pominąłem. Jednak dziura zaczęła się zwiększać, początkowo mając rozmiar jednej łuski, doszliśmy do tego...:
   
Za radą Rukiego w sobotę dosypałem do akwarium soli (ok. pół łyżeczki). Dziś podmieniłem 50% wody, i wrzuciłem 3 rozpuszczone tabletki bactoforte. Dosypałem tyle samo soli.
Ryba, poza tym, że jest płochliwa (ale tak było od początku), wygląda dobrze, nawet czasem goni inne osobniki, łapczywie pobiera pokarm. Tą parkę C. panamensis mam u siebie od 2 tygodni (przybyły 13 listopada). Poniżej trochę techniki:
Pojemność zbiornika- 180
Wymiary zbiornika- 110x40x40
Jak długo zbiornik funkcjonuje- rok
Wyposażenie zbiornika (filtracja itp.)- duża gąbka + turbinka
Obsada- 4 Cryptoheros nanoluteus, 2. C. panamensis, 3. Xiphophorus helleri
Parametry wody:
ph- ~7.5
KH- ~8
GH- ~15
NO2- nie mierzę
NO3- zawsze było 0, ale po podaniu bactoforte nie wiem czy jest sens mierzyć [kolor wody]
Częstotliwość i wielkość podmian wody- Co tydzień 30% kranówki

Czy coś jeszcze mogę zrobić?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Przepraszam z góry, że może troszkę nie na temat, ale jakim cudem masz NO3 równe 0 ? W kranie też masz zero? Trochę nie mogę sobie tego wyobrazić. Ja jeden jedyny raz miałam w akwarium NO3 równe 0, kiedy miałam holendra a w nim olbrzymi atak glonów oraz jednoczesny maksymalny przyrost roślin, co spowodowało mi właśnie takie wyjałowienie baniaka mimo przerybienia.

Za rybkę trzymam kciuki ale sama nic nie podpowiem, bo na chorobach się nie znam bo (na szczęście) nie mam doświadczenia w tej kwestii.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Niekonkretnie się wyraziłem, i za to przepraszam - chodzi o to, że test zooleka zawsze pokazywał tę najniższą wartość.

Ja też mam nadzieję, ze to tylko rana i do wesela się zagoi (a samica gotowa...).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Masz to samo co u mnie pewnie u mnie pomógł bacroforte S firmy sera. jest mój watek na forum 3 od góry bodajze.
Labidochromis caeruleus 1+3
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Widziałem, widziałem Smile Nie chciałem Ci się wbijać w temat. Wygląda na to, że i u mojej ryby ten lek powoli działa.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Powinienem chyba wspomnieć, że Bactopur zadziałał doskonale. Podałem 3 dawki zalecane na opakowaniu, w odstępach 3-dniowych, każda dawka poprzedzona podmianą 50%, a temperatura ustawiona na 30*C. Do tego przy podawaniu leku dosypywałem łyżeczkę soli niejodowanej (akwarium 180L). Ryba wygląda świetnie, a dziura była dość spora.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
I git majonez. A lek dobry, jak nie najlepszy na rynku.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
O kurde duży ten ubytek...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości