• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon

#1
Jako, że taki temat jeszcze nie istnieje, postanowiłem go założyć Wink
Nastąpiła u mnie mała zmiana obsady, wymiana czterech Heros'ów na cztery kurduple S. daemon Smile Zachęcam do wstawiania fotek czy filmów swoich ryb, które mieliście, czy macie. Poniżej filmik ode mnie.
Oczywiście zachęcam też do dzielenia się informacjami. Ja niestety niewiele na razie mogę powiedzieć , są u mnie 3 dzień.



"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ależ dobrałeś podkład, z całego stada emanuje taki spokój i dostojeństwo Smile
Super "kurduple". Sporo USER'ów je miało wiec mam nadzieję na potok zdjęć i informacji Cool
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
IMO temp. min 26-27*C, czysta woda, dobre intensywne karmienie (nie bać się ochotki itp, ale pamiętać też o krylu czy lasonogach). U mnie bardzo pozytywnie na te ryby wpłynęło uruchomienie hydroponiki.
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(12-11-2012, 16:13 PM)arsik napisał(a): IMO temp. min 26-27*C, czysta woda, dobre intensywne karmienie (nie bać się ochotki itp, ale pamiętać też o krylu czy lasonogach). U mnie bardzo pozytywnie na te ryby wpłynęło uruchomienie hydroponiki.

Ja tam ochotki się nie boję Wink
Co znaczy, że pozytywnie wpłynęło, po czym to zauważyłeś? No właśnie chyba już tych ryb nie masz? Po jakim czasie dojrzały płciowo i kiedy "pióra" zaczęły im rosnąć?
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Kuba ty satanisto jeden! Tongue Piękne rybska to z nich dopiero wyrosną, znasz ich pochodzenie, widziałeś rodziców? Mam nadzieje, że się dobierze z tego parka.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Super demonki, powodzenia!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(12-11-2012, 16:25 PM)qbsztyk napisał(a):
(12-11-2012, 16:13 PM)arsik napisał(a): IMO temp. min 26-27*C, czysta woda, dobre intensywne karmienie (nie bać się ochotki itp, ale pamiętać też o krylu czy lasonogach). U mnie bardzo pozytywnie na te ryby wpłynęło uruchomienie hydroponiki.

Ja tam ochotki się nie boję Wink
Co znaczy, że pozytywnie wpłynęło, po czym to zauważyłeś? No właśnie chyba już tych ryb nie masz? Po jakim czasie dojrzały płciowo i kiedy "pióra" zaczęły im rosnąć?

Kuba napisałem o tej ochotce tak, bo w necie jest pełno takich opinii, że małokaloryczne jedzenie itd. A to IMO bzdury. Dostawały naprawdę dużo jedzenia (i nie zawsze lekkostrawnego) i ani razu nie miałem z nimi jakichkolwiek problemów typu dziurawica itp, i nie dostały nigdy ani mg jakiegokolwiek leku. Marcin widział moje demony kilka razy i stwierdził, że to grubasy ;-)
Pozytywnie wpłynęła hydroponika, hmm nie wiem jak to opisać, ale wierz mi, że tak było Angel Te ryby nie lubią azotu w wodzie, prawdopodbnie rośliny z hydroponiki na bieząco go wyciągały z wody, a to przedłożyło się na kondycję i samopoczucie ryb oraz ich aktywność.
Woda w akwarium: 2/3 kran, 1/3 RO, piach ok. 10cm. Towrzystwo: 4x16-18cm L75, oraz dorosłe 8xCorydoras seussi i 9xBrochis splendens.
Swoje S. daemon miałem z odłowu z Kolumbii, jak kupiłem miały 5-6m i wyhodowałem je do ponad 20cm. Wydłużone płetwy hmmm, nie chcę skłamać, ale wydaje mi się, że przy zbliżaniu się do dwudziestki pojawiają się. Moje kopały dołki, trzęsły się charakterystycznie przed sobą, ale niestety ikry sie nie doczekałem.
Tak jak piszesz, ja swoich ryb już nie mam. Nowym ich właścicielem jest Marcin. Zalogował się tutaj niedawno ;-)

Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Artur dzięki za odpowiedź. Czyli właściwie, jakieś roślinki byłyby na plus, oczywiście takie, których nie wykopią.

(12-11-2012, 17:58 PM)Zimna Zośka napisał(a): Kuba ty satanisto jeden! Tongue Piękne rybska to z nich dopiero wyrosną, znasz ich pochodzenie, widziałeś rodziców? Mam nadzieje, że się dobierze z tego parka.
Też mam nadzieję że parka się dobierze, ryby są z odłowu z Kolumbii.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Piękne ryby, patrzyłem na nie na allegro i usychałem z rozpaczy że póki co nie mogę je kupić -bo jak widzę chyba tam kupiłeś. Niestety moje 500l z różnych przyczyn stoi i czeka na zbawienie...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(13-11-2012, 11:56 AM)w-2 napisał(a): Piękne ryby, patrzyłem na nie na allegro i usychałem z rozpaczy że póki co nie mogę je kupić -bo jak widzę chyba tam kupiłeś. Niestety moje 500l z różnych przyczyn stoi i czeka na zbawienie...

Nie, ja kupiłem od znajomego tu u mnie na miejscu.
Apropo's rybki mają się OK, tylko jedna z nich jest jakaś bardziej wybredna od początku i nie rzuca się jakoś na jedzienie jak pozostałe trzy, ale ogólnie raczej nic jej nie jest, choć już odstaje trochę wielkością.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości