• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon

#21
(26-11-2012, 15:27 PM)maskotus napisał(a):
(26-11-2012, 10:08 AM)qbsztyk napisał(a): To w koncu ile ich wziąłeś? Rozumiem, że rozmiar taki jak pisałeś? W razie co "pamieniamsia" kiedyś jak będzie potrzeba poparować Wink
Wziąłem 4 sztuki. Cholera, u mnie w akwarium wyglądają na trochę większe (max 8cm), ale muszę je dokładnie zmierzyć bo nie mam dobrej miarki w oku. Generalnie już pływają po całym akwarium więc z przyłożeniem centymetra do szyby nie będzie problemu.
Mam nadzieję, że to nie jest ta sama dostawa co Twoje Big Grin

Dodam, że rybki bardzo ciekawe w obserwacji, chyba ciekawsze niż RH Tapajos.

Przy jakiej długości będzie można rozróżnić płeć?

Ja tam nie widzę problemu, żeby były z tej samej dostawy, a pewnie tak jest Smile
Co do płci to raczej jak zaczną się w pary dobierać, to będzie można rozróżnić. Bo tak to widocznego dymorfizmu raczej nie ma. Mam nadzieję, że z z naszych 8 sztuk po parce będziemy mieli Wink Ale to jeszcze daleka droga.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(26-11-2012, 15:42 PM)qbsztyk napisał(a): Mam nadzieję, że z z naszych 8 sztuk po parce będziemy mieli Wink Ale to jeszcze daleka droga.
Ja mam nadzieję, że to dobieranie nie nastąpi w najbliższym czasie, chociaż w pierwszym dniu zaobserwowałem, że jedna ryba odłączyła się od grupy i była przez resztę przeganiana. Zaobserwowałem też, że ten "wyrzutek" przepychał się pyskiem z jedną z pozostałych. Teraz na szczęście pływają bez zadym, czasem razem ale częściej każda sobie. No i żerują nie tylko na piasku, ale po całym akwarium. Nawet szyby skubią.
Kuba w jakich parametrach je trzymasz? U mnie PH 6.0, Twardości 2 i 4, temperatura 27-29. Dorzucam też stopniowo szyszki bo u mnie roślinne CW się zrobiło ostatnio.

Co do azotanów, to zawsze pistia u mnie sobie z tym radziła.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Parametry mam podobne do Twoich. A co do dobierania się w pary, to myślę, że jeszcze długa droga przed nami, to są jeszcze gówniarze Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(26-11-2012, 16:10 PM)qbsztyk napisał(a): A co do dobierania się w pary, to myślę, że jeszcze długa droga przed nami, to są jeszcze gówniarze Smile
Pewnie ze 2-3 lataSmile Powodzenia!

- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
(26-11-2012, 19:52 PM)piotrK napisał(a):
(26-11-2012, 16:10 PM)qbsztyk napisał(a): A co do dobierania się w pary, to myślę, że jeszcze długa droga przed nami, to są jeszcze gówniarze Smile
Pewnie ze 2-3 lataSmile Powodzenia!

No ja liczyłem, że może 1-2 l. Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Witam, powiem szczerze, że zawsze myslałem o S.daemon jako o rybach które wiążą się w trwałe pary ( takie które są razem nawet w okresach bez tareł). Ale z moich obserwacji wynika że z S.daemon jest podobnie jak z innymi satanoperkami - może proces "układania" się pary trwa dłużej , ale mój jedyny samiec był już w parze ze wszystkimi 3 samicami. Najpierw przez rok przebywał zawsze blisko jednej z samic, następnie po przenosinach do nowego (625 L) akwa gdzie są tylko 4 demony i 3 x S.mapiritensis, zachciało mu się zmienic partnerkę, co nieobyło się bez zaciętych walk między samicami (byłą i obecną). Z nową samicą przekopał pół akwa i doprowadził S.mapiritensis do skraju wyczerpania w którym zjadła inkubowaną w pysku ikreSad Ale niestety do niczego nie doszło. Natomiast obecnie od kilku dni obserwuję nagły wzrost agresji najmniejszej z samic i samiec coraz częsciej przebywa tylko w jej towarzystwie. Może brak drugiego samca (poszukiwany !!!) sprawia że, tak się zachowują. Pozdrawiam!!!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Marcin,
Może po prostu zostaw w tym akwarium tylko parę S. daemon i resztę S. mapiritensis? Jak samiec nie będzie miał wyboru, to może się zdecyduje Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
(27-11-2012, 14:51 PM)piotrK napisał(a): Marcin,
Może po prostu zostaw w tym akwarium tylko parę S. daemon i resztę S. mapiritensis? Jak samiec nie będzie miał wyboru, to może się zdecyduje Smile

Eee, ja bym samca dorzucił. A jak się okaże, że jednak to nie ta jedyna? Wtedy będzie lipa całkiem.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(27-11-2012, 15:01 PM)qbsztyk napisał(a):
(27-11-2012, 14:51 PM)piotrK napisał(a): Marcin,
Może po prostu zostaw w tym akwarium tylko parę S. daemon i resztę S. mapiritensis? Jak samiec nie będzie miał wyboru, to może się zdecyduje Smile

Eee, ja bym samca dorzucił. A jak się okaże, że jednak to nie ta jedyna? Wtedy będzie lipa całkiem.

Witam, dokładnie qbsztyk - jak przenosiłem je do nowego akwa to na początek przeniosłem tylko parę nawet bez S.mapiritensis. Juz na drugi dzień była ostra jazda i bałem się o samicę... po 2 dniach dorzuciłem pozostałe rybcie i wszystko sie unormowało (co ciekawe zaraz potem samiec zmienił samice..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
A to łajza z niego. No to szukaj samca Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości