• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon

#11
Piękne. Jakiej są wielkości? W Amusteli widziałem ostatnio trochę większe chyba. Też odłów. Tak mnie kusiło żeby je kupić... że tak przy okazji spytam - czy 4 - 6 rybek tego gatunku, o długości ciała ok 6cm, mógł bym trzymać przez rok w akwarium o wymiarach dna 120x40? Z tego co wiem, one bardzo wolno rosną...?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
(22-11-2012, 14:49 PM)maskotus napisał(a): Piękne. Jakiej są wielkości? W Amusteli widziałem ostatnio trochę większe chyba. Też odłów. Tak mnie kusiło żeby je kupić... że tak przy okazji spytam - czy 4 - 6 rybek tego gatunku, o długości ciała ok 6cm, mógł bym trzymać przez rok w akwarium o wymiarach dna 120x40? Z tego co wiem, one bardzo wolno rosną...?

Moje mają jakieś 6-6,5 cm. Osobiście na Twoim miejscu zaryzykowałbym, ale jak widać "szpecem" nie jestem, też z nimi zaczynam, lecz myślę, że z takim założeniem mógłbyś je przetrzymać przez ten rok. Raczej nie zdążą jeszcze dojrzeć, więc spokój też powinien być.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Dzięki Kuba,
Arsik, doradzisz?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Pochwalę się swoimi Demonami.
                                                                                       





Załączone pliki Miniatury
       
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Troszku dużo podobnych zdjęć, ale fiszka fajowa... się rozumuje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Najfajniejsze to jak mu się ulewa, tzn. usypuje z pyska Cool
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Świetne bobasy...
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
To w koncu ile ich wziąłeś? Rozumiem, że rozmiar taki jak pisałeś? W razie co "pamieniamsia" kiedyś jak będzie potrzeba poparować Wink
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Świetne zdjęcia i już po oku widać, że ta ryba ma coś szatańskiego w sobie Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(26-11-2012, 10:08 AM)qbsztyk napisał(a): To w koncu ile ich wziąłeś? Rozumiem, że rozmiar taki jak pisałeś? W razie co "pamieniamsia" kiedyś jak będzie potrzeba poparować Wink
Wziąłem 4 sztuki. Cholera, u mnie w akwarium wyglądają na trochę większe (max 8cm), ale muszę je dokładnie zmierzyć bo nie mam dobrej miarki w oku. Generalnie już pływają po całym akwarium więc z przyłożeniem centymetra do szyby nie będzie problemu.
Mam nadzieję, że to nie jest ta sama dostawa co Twoje Big Grin

Dodam, że rybki bardzo ciekawe w obserwacji, chyba ciekawsze niż RH Tapajos.

Przy jakiej długości będzie można rozróżnić płeć?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości