• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon

Ciekawe, ale skubane.
To że szybkie są to wiem ale o takiej strategi pierwszy raz słyszę.
A może to krzyżówka z płaszczką?Haha
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(20-11-2020, 21:56 PM)ksonski napisał(a): . Otóż wchodziły całym ciałem do piasku. Dosłownie. Kładły się bokiem na ziemi i wkopywały w piasek. I sobie siedziały. Każdy z całej piątki zrobił to przynajmniej raz. Bałem się, że mi się uduszą i w trakcie jak łowiłem pozostałą obsadę co chwile odkopywałem jakiegoś demona z piasku. Bardzo ciekawy sposób na ukrycie się. Spotkał się ktoś z czymś podobnym u swoich ziemiojadów?

U mnie tak zrobiła kiedyś samica Geophagus steindachneri. Po prostu znikła. Myślałem że wyskoczyła z akwarium a okazało się, że się zakopała.. Całkiem. Dziwne ale prawdziwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Witam, 
bardzo ciekawe ! Widziałem na własne oczy jak robią tak retroculusy u Arsika ale że Satanoperki o zupełnie innym pokroju ciała też tak robią nie wiedziałem... Swietne spostrzeżenie!
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Niektóre Apistogramma też tak potrafią robić Big Grin.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
O Retroculusach słyszałem, ale o Szatanach nie, świetna sprawa Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kilka fotek moich demonków Blush
   
   
   
   
   
   
   
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne zakapiory:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bardzo ładne ryby, zdjęcia niesamowite, stanowczo za rzadko wrzucasz foty swoich ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Popieram przedmówców, a w szczególności Łukasza - zdecydowanie chętnie oglądałbym więcej Twoich zdjęć na forum. Rozumiem, że demony też planujesz rozmnożyć?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(21-04-2021, 12:15 PM)piotrK napisał(a): Popieram przedmówców, a w szczególności Łukasza - zdecydowanie chętnie oglądałbym więcej Twoich zdjęć na forum. Rozumiem, że demony też planujesz rozmnożyć?

Z denonami to jest u mnie tak, że miały one spełniać rolę sprzątaczy w zbiorniku z P. altum... I zdecydowanie super się w tej roli sprawdzają. Głównym powodem jest to, że bez problemu znoszą spadki pH jakie są w tym zbiorniku ( nawet w okolicy 3,8). Jeżeli z czasem będą chciały się trzeć to oczywiście nie będę im przeszkadzał, ale jakoś specjalnie na ten gatunek się nie nastawiam Oczko
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości