• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon

(09-11-2015, 07:46 AM)galimedes napisał(a): Witam ... jak dla mnie 2 samce ..Sad Ale nie jestem alfą i omegą i moge się mylić..Wink Po prostu z mojego doświadczenia tak bym typował..

Sloma,  kiedy ja tam wkońcu do ciebie zawitam..? Smile muszę sie sprężyć i wyrobić jeszcze w tym roku..Wink
Pozdrawiam!

p.s. czy przeżyły jakieś z tych maluszków które ode mnie brałeś ... Były bardzo malutkie więc szanse nie były duże... ale może jednak..?

A ja czekam, ciągle wciąż czekam...taka piosenka kiedyś byłaWink
Do końca roku myślisz? Tylko nie wpadaj 25-26 bo jakiś Mikołaj ma u nas byćSmile
Może jak wpadniesz za jakieś 2-3 tyg. to zobaczysz coś więcej niż tylko jeden zbiornik. PolecamSmile)
Wracając do tematu:
Demony już się uspokoiło z tymi gonitwami, już ten uciskany osobnik nie ucieka a nawet czasami ten dominant lekko go tylko zaczepia. Być może to efekt zupy rybnej w której na chwilę obecną pływają. Życzyłbym sobie parki ale zobaczymy.
Jak już będą w docelowym zbiorniku to wrzucę jakieś nowsze zdjęcia i je pomierzę dokładnie.

Maluchy przeżyły wszystkie, jest ich 16 łącznie. Strasznie żarłoczne są ale staram się nie przekarmiać. Niektóre mają już jakieś 4-5 cm, ale niektóre dopiero jakieś 2 cm. Mieszkają w domowym 186 z ramirezkami i innymi rozpraszaczami.
Dla niewtajemniczonych wyjaśniam że chodzi o S. jurupari
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Gdyby nie było opisane że to ten osobnik a to tamten to powiedział bym że to ta sama ryba.... Dla mnie to też dwa samce
[5120L] Moja mała natura ClearWater (w trakcie tworzenia) Smile
Przeszłość ....
[1080L] Moja mała natura BlackWater ( https://www.facebook.com/1080Lmojamalanaturablackwater )
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Parka zbiera się jak szpak do ....
Samiec chyba trochę znudzony partnerką , gania , figluje , gania , kopie dołki i tyle ...
Dla odświeżenia wątku taka fotka Smile

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Może trzeba mu konkurenta albo drugiej samicy?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Już żadnych demonów im tam nie będę wrzucał , obawiam się , że wtedy bym chyba przekombinował Smile. Dojdą tylko wavrini i na tym koniec Smile .
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Czy jesteście w stanie mi pomóc w określeniu płci moich demonów? Smile
Ryba nr 1
     
Ryba nr 2
   
   
Pozdrawiam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Panie , jeszcze sporo czasu przed nimi , żeby coś takiego stwierdzić Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
W moim zbiorniku dobrala mi się parka demonów wielkości około 18cm. Pozostały dwa 'luźne ' osobniki które są lekko terroryzowane. Mają miejsce żeby uciec i zejść z oczu parze dominującej ale nie wiem czy je zostawić czy sprzedać. Gdzieś czytałem że udało się rozmnozyć demony właśnie w gęsto zarybionym zbiorniku. Kiedyś miałem parę G.Winemilleri i też czesciej skladaly ikre jak miały drugą parę jako konkurencję.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cześć, wrzucam fotki moich demonów, może ktoś rozpozna płeć ?
Ryba 1
   

Ryba 1 po lewej i 2 po prawej (lepszej fotki nie mam bo trzyma się na tyłach)
   

Ryba 3
   
   

Znalazłem jeszcze jedną fotkę Ryba 2 
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości