• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca daemon

Panowie czy to chodowania s.demon koniecznie jest potrzebna mleka woda? W jaką wodę macie u siebie?
[Obrazek: logo_podpis.gif]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Sloma...wpadaj ..Smile
Satanoperca jurupari (Peru), S.pappaterra(rio Guapore), S.sp.jurupari (rio Preta de Eva),S.leucosticta ( Nickerie river , Surinam),Biotodoma wavrini (Columbia), B.cupido(Rio Nanay),Gymnogeophagus labiatus, G.mekinos, G.sp. "Batovi blue",G.peliochelynion,G.constellatus.Crenicichla celidochilus, C.tuca,Parosphromenus linkei ,P. anjunganensis, P.nagyi,  
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(16-05-2015, 22:11 PM)galimedes napisał(a): Piotr....więcej takich filmów...Smile 

Mam ostatnio ciekawą sytuację w moim akwarium z S.daemon i w roli głównej wystepują właśnie drobne kamienie których kilka garści dorzuciłem rok temu do mojego akwarium.  Prawie natychmiast zostały zakopane ale teraz.... nie chcę zapeszać więc nie będę się rozpisywał. Powiem tylko że ten gruby ( 1-1.5 cm) żwir był częścią mojego szelmowskiego planu dotyczącego rozmnożenia S.daemon.. zmiana obsady której już dokonałem również. Za kilka dni dowiem się czy plan zadziałał..WinkSmile 

Pozdrawiam i warto równiez zwrócić uwagę na ten prąd wody.... a wszędzie piszą, że S. daemon preferują spokojne wody...
Czyli nie tylko filmik, ale i Twoje doświadczenia to potwierdzają Big Grin Nie omieszkam poszukać kolejnych tego typu filmów, jeżeli na nie trafię. Lubię akwarystykę za to, że jedno nagranie, zdjęcie z natury czy czyjeś doświadczenie pozwala obrócić w pył wieloletnie "gdybania" Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(17-05-2015, 10:03 AM)woytek napisał(a): Panowie czy to chodowania s.demon koniecznie jest potrzebna mleka woda? W jaką wodę macie u siebie?

Ze swojego doświadczenia stwierdzę że bardzo miękka woda na pewnym etapie hodowli tych ryb nie jest potrzebna, wystarczy ok 12-15 stopni niemieckich, miałem właśnie taką wodę i nigdy żadnych problemów, brak chorób, wzrost prawidłowy, piękne wybarwienie itd. Nie wiem jednak jak miałoby się to w dłuższym okresie czasu powiedzmy powyżej 2 lat hodowli, a już na pewno taka woda będzie niezbędna jeśli myślisz o doprowadzeniu ich do tarła. Rozpatrywanie więc wielowątkowe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Hej, mam mały dylemat, co począć ze swoimi Satanami. Mam 6 sztuk, z czego dobrała się jedna para. Dwie ryby całkowicie zdominowały resztę stada do tego stopnia, że pozostałe mają problem z dostępem do pożywienia, nie wspominając już o swobodnym pływaniu po akwarium. Kiedy tylko się wychylą spod korzeni, są od razu przeganiane. Czy powinienem sprzedać 4 sztuki i zostawić tylko tą dobraną parę?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-07-2015, 19:07 PM)maskotus napisał(a): Hej, mam mały dylemat, co począć ze swoimi Satanami. Mam 6 sztuk, z czego dobrała się jedna para. Dwie ryby całkowicie zdominowały resztę stada do tego stopnia, że pozostałe mają problem z dostępem do pożywienia, nie wspominając już o swobodnym pływaniu po akwarium. Kiedy tylko się wychylą spod korzeni, są od razu przeganiane. Czy powinienem sprzedać 4 sztuki i zostawić tylko tą dobraną parę?

Ja do swojej 720-tki kupiłem właśnie z takim planem, że dobierze się jedna para a pozostała część obsady do wydania.
Ty też chyba powinieneś tak zrobić.
[720l]Nowe życie...
[240l]BW

Pozdrawiam
Mariusz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Zostawiłbym parę, chociaz jestem zaskoczony że potrafia być tak agresywne w takim litrażu (nie doszedłem do takiego etapu).
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(08-07-2015, 19:07 PM)maskotus napisał(a): Hej, mam mały dylemat, co począć ze swoimi Satanami. Mam 6 sztuk, z czego dobrała się jedna para. Dwie ryby całkowicie zdominowały resztę stada do tego stopnia, że pozostałe mają problem z dostępem do pożywienia, nie wspominając już o swobodnym pływaniu po akwarium. Kiedy tylko się wychylą spod korzeni, są od razu przeganiane. Czy powinienem sprzedać 4 sztuki i zostawić tylko tą dobraną parę?

Ja bym również zostawił parę. Jakby co to jestem chętny odkupić Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(09-07-2015, 10:16 AM)Hoody napisał(a):
(08-07-2015, 19:07 PM)maskotus napisał(a): Hej, mam mały dylemat, co począć ze swoimi Satanami. Mam 6 sztuk, z czego dobrała się jedna para. Dwie ryby całkowicie zdominowały resztę stada do tego stopnia, że pozostałe mają problem z dostępem do pożywienia, nie wspominając już o swobodnym pływaniu po akwarium. Kiedy tylko się wychylą spod korzeni, są od razu przeganiane. Czy powinienem sprzedać 4 sztuki i zostawić tylko tą dobraną parę?

Ja bym również zostawił parę. Jakby co to jestem chętny odkupić Wink
Dobre Big Grin Odpowiedź pokierowana interesem Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Bez przesady.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości