• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Satanoperca leucosticta

#31
Dokładnie. Według raportu Wnorusa z postu https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=...1#pid20561 u niego miały 4 cm w czerwcu i były podobne do tych moich. Jego we wrześniu już miały 7 cm ale jeszcze nie wyglądały na leucosticty, dopiero w następnym poście z listopada już widać że to one. Także trzeba poczekać jakieś pół roku. Trzymajcie kciuki Smile
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 1 polubień od:
  • schmeichel
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Trzymamy!:-)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Witam Was. Mam gorsze i wyśmienite wieści. Ryby z poprzedniego postu okazały się nie być odmianą leucosticta a prawdopodobnie mapiritensis. Nie szkodzi, są ładne i znajdzie się dla nich miejsce. To te gorsze wieści.
Te drugie wieści są wyśmienite bo udało mi się zdobyć 10 sztuk dzikich leucosticta. Jestem podjarany jak dzieciak.
Niestety z uwagi że żadne ze zdjęć mi nie wychodzi, czy to komórką czy też lustrzanką bo na zdjeciach przez światło i wodę ryby stają się bardziej stonowane itp. Poddałem się szybko.
Ale udało mi się nakręcic telefonem krotki film. Ryby mlode ok. 7 cm. Popatrzcie jakie perełki.



Jak ktoś chce to mam namiar gdzie jest dostępnych jeszcze 8 sztuk I sam się zastanawiam czy ich nie wziąć.
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 14 Lubię to od:
  • -KUBA-, dzikakuna, kojot99, Martinezio, mimo12, Papja, piotrK, Rivulatus darek, Ruki, schmeichel, stefan212020, w-2, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Pięknie się błyszczą Heart
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Wyglądają przepięknie, aż strach pomyśleć jak będą wyglądały jako w pełni wyrośnięte okazy.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Łoho Sławek gratuluję, ktoś sprowadził do Polski takie piękności ?
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Tak, ponoć WF ale dokładniejszych informacji nie mogę uzyskać.
Mała aktualka, ryby rosną dobrze i mają już ok. 10+ cm.
W brązowej wodzie najlepiej zdjęcia mi wychodzą jak jest dodatkowe światło dzienne. To maks jaki mogę osiągnąć [Obrazek: bezradny.gif]

   

   

   

   

   

   

   

   
Uaru amphiacanthoides, Satanoperca: leucosticta mapiritensis daemon, Biotodoma Cupido, Pterophyllum scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
[-] Post Sloma otrzymał 9 Lubię to od:
  • -KUBA-, dzikakuna, Grzechu97, Knowhow, mimo12, Papja, piotrK, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Witam,
Obecnie mam dzikie S. leucosticta z Surinamu z Nickerie River. 
Wielkość 4-6cm i 7-10cm. Wśród większych zostało jeszcze kilka niezarezerwowanych Zapraszam!
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości