• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell"

#51
W sumie parametrów poza temperaturą nie monitorowalem. Dziś po pracy zrobię testy. Spróbuję też ogarnąć macro zdjęcia samych plam. Mam też dostęp do mikroskopu, ale żywej ryby pod mikroskop nie wsadzę

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#52
Z ważniejszych rzeczy: PH 7.6, KH 12. GH nie wiem, po terminie test. NO3 10 (po podmianie). Amoniak/azotyny niewykrywalne. Z wodą więc wszystko w porządku. Pokarmy roślinne podaję sporadycznie. Infekcje wirusowe czy bakteryjne raczej nie, bo tylko alto mają plamki, a w akwarium są jeszcze dwa inne gatunki. Będę obserwował i tyle. Prób leczenie nie planuje bo ryby zachowują się zdrowo...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#53
Ja obecnie mam u siebie inną odmianę tego gatunku, a mianowicie Altolamprologus sp. compressiceps "shell" Chimba. Jest to wariant alto "shell" z tzw. grupy mniejszych odmian w porównaniu do np. Sumbu które rosną większe, jak nie największe w tej grupie muszlowców.
Na zdjęciach poniżej widać jak zmienia się ubarwienie tych ryb w zależności od wieku, nastroju i sytuacji. Na zdjęciu jest para i widoczne różnice między samcem a samicą (po wielkości). Udało mi się wczoraj zrobić kilka fotek narybkowi który ominął "barierę kontrolną" w postaci mamy i wydostał się na zewnątrz muszli. Jak widać samiczka pilnuje wejścia do muszli i jednocześnie dba o cyrkulację wody w muszli gdzie są maluszki.

       
       
       
       
       
       
   
       
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#54
Bardzo ładne zdjęcia. Duża jest różnica w długości względem innych odmian?

Moje ryby są już stare i nie mam wielkich nadziei że coś z tego będzie, ale wciąż są jakieś zaloty.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#55
Piotrze, tu chodzi głównie o wielkość samca. W tych "mniejszych" odmianach samce dorastają do ok. 5 cm wielkości. Samiczki mają wielkość ok.3 cm. W przypadku "sumbu" samce są zdecydowanie większe i dorastają do 7-8 cm i ja takie widziałem. "Sumbu" rośnie chyba największy, reszta w podobnej wielkości. Należy pamiętać, że w muszli siedzi tylko samica. Muszla samcowi nie jest potrzebna do życia. W razie zagrożenia samica ucieka do muszli a samiec w skały Big Grin.
Co do "nadziei". Piotrze nie wiem jak długo masz te ryby, ale one bardzo późno dojrzewają i późno zaczynają tarła (tak było u mnie). Ale jak zaczną to jedno tarło za drugim.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#56
Ja mam je krótko, ale ile one mają lat to już pytanie do Sneipasa bo od niego je mam. Zastanawiałem się czy multifasciatusy im nie przeszkadzają ale ostatnio znalazłem jednego multika martwego (samca) więc chyba one nie są dla nich żadnym zmartwieniem...
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#57
(30-10-2020, 19:01 PM)rufus napisał(a): Piotrze, tu chodzi głównie o wielkość samca. W tych "mniejszych" odmianach samce dorastają do ok. 5 cm wielkości. Samiczki mają wielkość ok.3 cm. W przypadku "sumbu" samce są zdecydowanie większe i dorastają do 7-8 cm i ja takie widziałem. "Sumbu" rośnie chyba największy, reszta w podobnej wielkości. Należy pamiętać, że w muszli siedzi tylko samica. Muszla samcowi nie jest potrzebna do życia. W razie zagrożenia samica ucieka do muszli a samiec w skały Big Grin.
Co do "nadziei". Piotrze nie wiem jak długo masz te ryby, ale one bardzo późno dojrzewają i późno zaczynają tarła (tak było u mnie). Ale jak zaczną to jedno tarło za drugim.
To ja chyba same samice mam, chociaż jeden jest o głowę wiekszy od pozostałych to chętnie chowa się do muszli.

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#58
(30-10-2020, 19:17 PM)piotrK napisał(a): Ja mam je krótko, ale ile one mają lat to już pytanie do Sneipasa bo od niego je mam. Zastanawiałem się czy multifasciatusy im nie przeszkadzają ale ostatnio znalazłem jednego multika martwego (samca) więc chyba one nie są dla nich żadnym zmartwieniem...

A to może nawet są te co u mnie byłySmile, które Snejpasowi sprzedałem. Miałem je z Tropheusa, to WF były.

Z multikami sobie radziłySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#59
(03-11-2020, 12:53 PM)bpiotrow13 napisał(a): A to może nawet są te co u mnie byłySmile, które Snejpasowi sprzedałem. Miałem je z Tropheusa, to WF były.

Z multikami sobie radziłySmile
No to te same Big Grin Rozmnażały się u Ciebie? Pamiętasz kiedy były sprowadzone?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#60
Jakie są jeszcze dostepne/niedostepne odmiany oprócz 'Sumbu' i 'Chimba'?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości