• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Altolamprologus sp. Compressiceps "shell"

#1
Kolejny przedstawiciel biotopu tanganikańskiego - Altolamprologus sp. Compressiceps "shell".

U mnie pływały dwie różne odmiany - z Sumbu (w układzie 1samiec/2samiczki) oraz z Cameron Bay (2+3). Z własnych doświadczeń mogę napisać, że dużo lepiej jest trzymać te rybki w grupie min. 5 szt, niż w parach czy nawet haremie 1+2. Im ich więcej (oczywiście adekwatnie do litrażu) tym alto są bardziej odważne i "widoczne" Wink Samce dorastają do ok. 5-6cm, samiczki są mniejsze. Jak na "shell'a" przystało zamieszkują muszle i w nich dochodzi do rozrodu.

Kilka fotek odmiany z Sumbu:

.jpg   1.jpg (Rozmiar: 27.49 KB / Pobrań: 869)

.jpg   2.jpg (Rozmiar: 34.68 KB / Pobrań: 865)

.jpg   3.jpg (Rozmiar: 33.64 KB / Pobrań: 865)

.jpg   4.jpg (Rozmiar: 40.82 KB / Pobrań: 865)

.jpg   5.jpg (Rozmiar: 26.58 KB / Pobrań: 864)


I z Cameron Bay:

.jpg   6.jpg (Rozmiar: 46.19 KB / Pobrań: 868)

.jpg   7.jpg (Rozmiar: 51.59 KB / Pobrań: 868)

.jpg   8.jpg (Rozmiar: 58.14 KB / Pobrań: 866)

.jpg   9.jpg (Rozmiar: 39.9 KB / Pobrań: 863)
Pozdrawiam
Joanna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Jedne z moich ulubionych muszlowców Shy
Pozdrawiam Kuba
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Moich także.
Ten pyszczek jest cudowny Smile

Powiedz czym karmisz te cuda
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Również zaliczam się do wielbicieli tego muszlaka Smile Asiu, napisz jakie masz doświadczenia z łączeniem tych rybek z innymi gatunkami tanganickimi.


Edit. Aha i taka techniczna uwaga. Przyjęliśmy zasadę, że zamieszczamy na forum zdjęcia jako załączniki (opcja dostępna przy pisaniu posta), wtedy nie ma obawy, że po jakimś czasie znikną, co zwykle ma miejsce w przypadku darmowych hostingów.
W związku z tym mam prośbę o wyedytowanie posta i zamieszczenie zdjęć "raz na zawsze" Smile
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Pley, alto karmię tym samym, czym i pozostałe ryby - w 90% mrożonki (kryl drobny, oczlik, solowiec, larwy czarnego komara itp), podaję również pokarmy suche (Tropical Tanganyika, Naturefood, OSI, spirulinę).

Miałam różne gatunki łączone z shell'ami - exL. brevis, exL. caudopunctatus, Telmatochromis vittatus, ostatnio również z xenami, cyprichromisami. Mimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów alto shell'e potrafiły odnaleźć się w towarzystwie każdego z wymienionych przeze mnie gatunków. Muszę w tym miejscu wspomnieć o litrażach, w których pływały z danymi rybami - 60l z parką brevisów, 128l z parą caudopunctatusów, 128l z grupą 6 vittatusów, ostatecznie 400l z vittatusami, xenami i cyprichromisami.
Jak widać przeszły trochę zmian wielkości szkieł i czym mnie nieustannie zaskakiwały to tym, że w każdym potrafiły się odnaleźć (również dosłownie Wink ). Po ostatniej zmianie zbiornika z dł. 80cm na 160cm mogłam obserwować utrzymanie identycznego układu wśród 5 dorosłych osobników - nadal 1 samiec tworzy parę z samiczką (nieodmiennie tą samą), drugi samczyk ma przy sobie dwie partnerki. Wszystkie systematycznie podchodzą do tarła i wyprowadzają maluchy Wink
I jeszcze jedna obserwacja - im większe szkło tym większe rewiry tworzą ryby (głównie samce, samice są zbyt zajęte pilnowaniem muszli) i tym pilniej ich bronią.

ps. Adam, obiecuję, że jak tylko odnajdę zdjęcia na dysku edytuję pierwszy post i wstawię fotki na stałe Wink
Pozdrawiam
Joanna
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Jak wrócę kiedyś do Muszlowców to zdecydowanie do tych o takim pokroju ciała Smile
Rybki rewelacyjne. Obecnie mój faworyt na liście z Tanganiki Smile
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Pozwolę się podpiąć pod ten temat, bo chyba nie ma sensu zakładać kolejnego dla tego gatunku.

A więc wrzucam kilka fotek moich podopiecznych. Alto Shelle, pokolenie F1 zakupione od Asi jakieś pół roku temu Big Grin

-=| Foto 1 |=-

-=| Foto 2 |=-

-=| Foto 3 |=-

-=| Foto 4 |=-

-=| Foto 5 |=-

-=| Foto 6 |=-

-=| Foto 7 |=-

-=| Foto 8 |=-

-=| Foto 9 |=-

-=| Foto 10 |=-

-=| Foto 11 |=-

-=| Foto 12 |=-

-=| Foto 13 |=-

-=| Foto 14 |=-

Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
I mnie się one podobają, widziałem je w akwarium u Marty. Mini-Alto ;-)

5pirit:
(10-11-2012, 12:47 PM)Topielec napisał(a): Aha i taka techniczna uwaga. Przyjęliśmy zasadę, że zamieszczamy na forum zdjęcia jako załączniki (opcja dostępna przy pisaniu posta), wtedy nie ma obawy, że po jakimś czasie znikną, co zwykle ma miejsce w przypadku darmowych hostingów.
W związku z tym mam prośbę o wyedytowanie posta i zamieszczenie zdjęć "raz na zawsze" Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
To i ja coś dorzucę

Altolamprologus sp. compressiceps "shell" Cape Kachese

   
   
   
   

Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
To ja mam pytanie jakie jest minimalne akwarium dla tych muszlowcow? W jakim ukladzie je trzymac para czy harem?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości