• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Czy jest możliwa krzyżówka między tymi pielęgnicami?

#1
Posiadałem parę miodowych w 112l , jednakże samica mi zdechła.. został samiec. Kolega z pracy powiedział że sprzedał awarium, i ma w słoiku od 2tygodni jakąś rybe. ( miał napowietrzacz i podmieniał wodę co 4dni) Wziąłem ją. Jest to pielęgnica zebra ksanotyczna, samiczka, krzyżówą z papuzią ponieważ ma lekko zdeformowany kręgosłup, albo po prostu jest spasiona.
Czy istnieje prawdopodobnieństwo krzyżówki między tymi rybami? Samiec miodowej jest w sumie bardzo podobny do zebry...
Czy lepiej przełowić samice do innego akwarium? Mam 120x40x50, a w nim 1+1 akar i 1+1 zebr, także chyba odpada bo parki są dobrane Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Krzyżówka jest jak najbardziej możliwa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Dziękuje za odpowiedź,poczekam trochę, jeśli będą zaloty samica out. Narazie tylko samica faworyzuje samca, o ile to można nazwać faworyzacją,bo samiec ucieka Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
U pielęgnic środkowoamerykańskich możliwe są różne krzyżówki. Lepiej oddaj tę rybę do sklepu albo zlituj się nad nią i podaruj koledze, który ma jakieś większe drapieżniki. Dobrze myślisz, żeby nie mieszać w obsadzie większego akwarium - skoro jest dobrze, to po co?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Zebra została przeniesiona do 240l , okazało się że wśród skał jest kilka małych zeber, ok.3cm, może jakiś samczyk przeżyje... Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Miałem taką rybę a nawet kilka. Są dośc agresywne. bardziej jak zebry niż papuzie.Przeważnie rodzą się z mamusi papugi i zebry ojca. Odwrotnie raczej żadko. Z tąd podobieństwo do taty. powinny byc białe i mogą miec złoty brzuch lub skrzela.
Co ciekawe samice są bardzo płodne, już 3-4 cm osobniki składają ikrę
Mogłeś ją trzymac z miodowym. Najlepsza antykoncepcja to wyjąc ikre jak złożą.
Rady piotraK a-pro-po oddawania do sklepu bym nie pochwalał. I tak już w sklepach byle co pływa.
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Rafał, myśle że to nie jest mix z papuzią, gdyż ma zaledwie 6-7cm, czerwony brzuch jak samiczka zebry , do papuzi mi to wcale nie podobno ,tylko ten kręgosłup dziwny Smile.

Chyba przełoże ją z powrotem do 112 bo inne ryby ją tłuką,a ona broni się lepie niż dobrana para przed tarłem Big Grin. A najwyżej zrobie to co Ty mówisz, ew. kupie jakąś rybe do wyjadania ikry/narybku Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(06-11-2012, 21:36 PM)RafalMMA napisał(a): Rady piotraK a-pro-po oddawania do sklepu bym nie pochwalał. I tak już w sklepach byle co pływa.
Racja,
Dlatego zasugerowałem też oddanie jej komuś, kto zrobi z takiej pokraki pożytek (tj. ma drapieżne ryby)... Sorry, ale takie mam podejście do tematu hybryd, zwłaszcza takich.

Mojojojo, nie mieszaj, miałeś zgodną obsadę w 240, to teraz tylko narobiłeś ambarasu, ryby się leją, a teraz to samo znów zrobisz w mniejszym akwarium. Przemyśl to dobrze Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
PiotrK to nie hybryda. To jest wypadek przy pracy czy tez głupota.
Mojojojo. Z pierwszego posta wynika, że tak myślisz.
Napiszę jeszce raz. Trzymałem kiedyś taką krzyżówkę żeby zobaczy co wyrośnie. Od razu odpowiadam że dla mnie nic ciekawego, wszystkieAngel. Ja nie wpadłem na pomysł by oddac je dalej. za to polypterusy były zadowolone z mojej decyzjiBig Grin.
Także albo trzymaj i pilnuj by się nie mnożyły kundelki, albo rób jak piotrK mówi.
RAFAŁ                                                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(07-11-2012, 19:38 PM)RafalMMA napisał(a): PiotrK to nie hybryda. To jest wypadek przy pracy czy tez głupota.

No jak nie hybryda? Nazywajmy rzeczy po imieniu, może powstała w wyniku głupoty czy czy pomyłki, ale jest hybrydą.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości