• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny?

#19
Słuchajcie, zdaję sobie sprawę z tego, że żaden filtr nie da rady wyzbierać wszystkich kup i całego syfu z takiego zagraconego baniaka jaki mam. Ale jeśli mój obecny mechanik zbiera bardzo mało tego syfu, to znaczy że chyba jest za słaby. Miałam w życiu ileś tam baniaków, filtrów, różne aranżacje od prawie pustych baniek do potwornie zarośniętych holendrów Wink Z doświadczenia wiem, że zmieniając mechanika na mocniejszy, będzie w akwa mniej syfu a wiadomo że całego nie wciągnie przy takim bajzlu jak mam. Pytałam bardziej na zasadzie polecenia mi marki, bo lepiej poznać opinie niż wierzyć w reklamy ^^

Co do gradacji mojej gąbki, to wygląda mi ona na 10, jak tak patrzę na fotki od Piotra. No cóż, zobaczymy jak się będzie sprawować, póki co spłukałam się z kasy tymi zakupami, więc jeśli trzeba będzie, to nową gąbkę kupię gdzieś w okolicach gwiazdki.

Pomyślałam też, że nową głowicę ustawię bardziej na środku lewej ścianki akwarium, bo w sumie cała graciarnia jest na środku akwa a przód i tył są puste.

Killi, sporo osób właśnie używa głowic z gąbkami na wierzchu i sobie to chwali, dlatego stwierdziłam że pal licho, że mnie gąbki wnerwiają Wink Jeśli jest to bardziej skuteczne niż zabudowane filtry, to jest to ważniejsze niż moje niewnerwianie się Tongue A gupiki zostają, w tej chwili pływa tu 2-miesięczny podrostek i dwa małe miesięczne piksle. Odchowam je tutaj i zobaczymy co dalej. O wielkości gupiczych bobków pisałam mając na myśli to, co wydalają dorosłe endlerki w porównaniu do tomasów Tongue Chociaż te moje maluchy też potrafią ładnie nabrudzić ^^
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 01-11-2012, 21:50 PM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 01-11-2012, 22:55 PM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 03-11-2012, 07:40 AM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 03-11-2012, 11:55 AM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez mei - 03-11-2012, 13:46 PM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 06-11-2012, 00:24 AM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 07-11-2012, 16:25 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości