• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny?

#12
Jeżeli mogę cos doradzić.
Zostałem skrytykowany za mój artykuł i część poświęconą filtracji, a teraz jak znalazł by się przydało.
Jeżeli ma to być filtr odpowiedni za filtrację mechaniczną to oczywiście najbardziej popularne jest rozwiązanie o jakim myślisz, czyli głowica typu PH i do tego gąbka. To że wyczytałaś że filtry są kiepskie "bo gąbki sie zapychają" to jest jakieś nieporozumienie i brak praktyki w tym temacie. To że filtry szybko się zapychają to nie jest wina samej głowicy, a źle dobranej masy filtrującej do przepływu /mocy) pompy oraz, o czym wspomniał Bernard, gęstości tego złoża. Bernard doradził ci gąbkę o większych porach i moim zdaniem takie gąbki sa najlepsze do filtracji mechanicznej (im gąbka będzie się zapychać wolniej tym lepiej), czyli odpowiednia będzie o gęstości "10" lub "20". Nie polecam gąbek stosownych do filtrów powietrznych, które są zresztą bardzo dobre w określonych warunkach, ponieważ ich gęstość jest dopasowana do "mocy" pompki powietrznej oraz te gąbki wolniej się zapychają min. ze względu na ich przepływ a to z kolei pociąga za sobą na pewnym etapie filtracji filtrację biologiczna. Nie nadają się do głowic typu PH.
Jak zrozumiałem chcesz pozbyć się zanieczyszczeń to powinnaś zwrócić tez uwagę na cyrkulację/obieg wody w akwarium, a szczególnie w strefie przydennej. Każdy duży korzeń, kamień, doniczka itd. na pewno utrudni obieg wody. Ja postawiłbym na wydajną filtrację biologiczną gdzie bakterie pomogą ci w usuwaniu zanieczyszczeń (zw.azotu) oraz stosowanie głodówek u ryb. Ja sam używałem kiedyś głowić AquaSzut / Aquael i wszystko było w porządku. Tak jak wspomniałem wcześniej, należy zacząć od własciwego doboru gąbki i powinno być w porządku.
Pozdrawiam Leszek
Klub Miłośników Tanganiki
http://klub-tanganika.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Wiadomości w tym wątku
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 01-11-2012, 21:50 PM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 01-11-2012, 22:55 PM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez rufus - 02-11-2012, 23:45 PM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 03-11-2012, 07:40 AM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 03-11-2012, 11:55 AM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 06-11-2012, 00:24 AM
RE: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny? - przez Killifish - 07-11-2012, 16:25 PM

Skocz do:


Browsing: 2 gości