• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Jaki filtr wewnętrzny - towarzyszący mechaniczny?

#1
Krótka piłka, jaki filtr byście wybrali? Baniak 96L, filtr ma być używany jako typowy mechanik do zgarniania syfu i kup z całego baniaka. Jako biolog działa kaskada wypełniona ceramiką. W tej chwili mam:
-filtr kaskadowy Penn-Plax CASCADE 100 (380L/h, dedykowany do akwa max 75L)
-filtr wewnętrzny Aquael PAT MINI (400L/h, dedykowany do akwa 10-120L)

Niby te filtry powinny być ok do mojego akwa ale już zaczyna mi się wydawać, że jednak nie wyrabiają. A w tej chwili mam zaledwie 2 tomasy i 3 małe endlerki. Ryb jeszcze kilka dojdzie, dlatego zaczynam się zastanawiać, czy nie zmienić tego pat mini na jakiś lepszy/większy filtr mechaniczny. Pomysły są takie:

1. Aquael Fan 2 Plus (450L/h, dedykowany do akwa 100-150L)
2. Aquael Unifilter 500 (500L/h, dedykowany do akwa 100-200L)
3. Chiński noname "Filtr JP-014F" (800L/h, dedykowany do akwa 60-180L)

Budżet mam max 60zł, zależy mi na mocnym mechaniku, który będzie ładnie czyścił dno z syfu przy uwzględnieniu, że baniak jest zagracony korzeniami i chaszczami. A może przy takim akwa nie ma sensu wymieniać tego pat mini na cokolwiek innego?
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Ad 1 - <wstaw sobie najbardziej brzydkie określenie jakie się ze mną kojarzy i masz odpowiedź Big Grin >
Ad 2 - < jw. Big Grin >
Ad 3 - < -ii- Big Grin >

Polecam:
Zostawienie patmini albo kupienie większego ale z otwartą gąbką.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
Ale że niby co? Że takie straszne i wielkie są? Tongue Ja mam w dużym akwa mechaniczny fan 3 plus i sobie go chwalę, więc dlatego myślałam o filtrach z tej serii. Ogólnie to filtracja niby działa dobrze bo NO3 mam niskie, jedynie mnie wnerwiają bobki na środku akwa i na lisciach Big Grin Oba filtry mam ustawione tak, że woda mi ładnie krąży wokół akwa. A czemu jeśli już mam wymieniać to na coś z otwartą gąbką? Bo mnie np. to wnerwia jak wyciągam do czyszczenia tego pat mini a z gąbki mi wtedy cały syf zostaje w wodzie ;/ I kombinuję z wkładaniem kubków najpierw na gąbkę a potem wszystko z wody.. Z fan3+ nie mam aż takiego problemu Wink
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Ale ma to robić za mechanik, to polecam głowice... jest wydajniejsza. Ja nie lubię zabudowanych filtrów wewnętrznych. A co złego w syfku jak spadnie? Oj kobiety... tak źle, tak niedobrze i jak tu dogodzić Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
A może ten AQUA SZUT TURBO 550 N
Z tego co słyszałem to jest przyzwoitySmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Poczytałam trochę i ludziska się skarżą, że ten filtr się szybko zapycha.

A jeśli mam kupić głowicę, to może taki wynalazek jak AQUASZUT POMPA T-HEAD 750 l/h ? Tylko że o tym jakoś opinii nie znalazłam, więc nie wiem czy to dobry produkt.


Ogólnie muszę kupić nowe testy pH, włókninę do kubła i grzałkę więc zastanawiam się czy za jednym zamachem nie kupić też właśnie filterka, coby koszt wysyłki był jeden ^^
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(02-11-2012, 17:37 PM)mei napisał(a): A jeśli mam kupić głowicę, to może taki wynalazek jak AQUASZUT POMPA T-HEAD 750 l/h ? Tylko że o tym jakoś opinii nie znalazłam, więc nie wiem czy to dobry produkt.

Potwierdzam, że ta głowica jest b.dobra. Zakupiona (własnie T-Head 750) pompa wirnikowa z 7 lat temu-chodzi non stop. Polecam zamiast wkładu w standardzie otwartą gąbkę o średnicy 10cm i wys.15cm. - u mnie czyszczę co mc (czuć i widać wtedy, że nie podaje już powietrza), ale za plus to cały syfek zostaje (a tego sporo) w gąbce.
ps. szkoda, że taki dobry filterek jest tak trudno dostępny - w Wwie Aquaszut nie znalazłem (nawet w Realu -sklep akwaryst., a miał być wg info z aquaszut), tak samo jak grzałki i pompki firmy skalar

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Z tego co widzę to jest sama pompa bez żadnych gąbek i innych dodatków. Przynajmniej na żadnej stronie nie jest napisane, że coś jest w pudełku. Na allegro jest kilka ofert tej głowicy, np. ta http://allegro.pl/aquaszut-pompa-t-head-...57453.html
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(02-11-2012, 18:49 PM)mei napisał(a): Z tego co widzę to jest sama pompa bez żadnych gąbek i innych dodatków. Przynajmniej na żadnej stronie nie jest napisane, że coś jest w pudełku. Na allegro jest kilka ofert tej głowicy, np. ta http://allegro.pl/aquaszut-pompa-t-head-...57453.html
Mei, taka głowica to dobry wybór. Zastanawiam się, czy nie wystarczy 550 l/h (sam mam taką w akwa 200 l jako drugi filtr). Z drugiej strony te głowice mają regulację przepływu, więc jak będzie za mocna, możesz zredukować przepływ.
Do tego gąbka, np. coś takiego, tylko mniejsza.
http://allegro.pl/wklad-gabka-filtr-20x1...03881.html
Myślę, że wymiar podany przez noviego (10/15 cm) będzie ok., ale ze względu na rozmiary akwarium i to, że ma to być drugi filtr, gąbka może być w węższa. Ważne, aby nie miała b. drobnych oczek.
Są czarne lub niebieskie, więc można sobie dobrać do tła.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Mam w domu jakąś taką niebieską gąbkę 13x8x6cm, którą używałam kiedyś w mojej kaskadzie, także chyba nie muszę kupować nowej. Dziurkę w środku zrobię i powinna być dobra. Co do mocy myślę, że właśnie lepiej jest kupić mocniejszą, bo i tak ma regulację mocy a czasem do innych celów mogłabym potrzebować pełnej mocy.

Dzięki za opinie o tym sprzęcie Smile No to teraz muszę podjąć decyzję: kupić czy nie. Ale raczej kupię bo nie mogę patrzeć na te bobki od gupików a odmulanie w takim gąszczu jest trochę trudne. Swoją drogą, to dla mnie ciekawe, że małe endlerki robią większe kupy niż duże tomasy Tongue
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości