• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Regał trochę inaczej :)

Pod czym on rośnie? Pod ledem? Zlituj się nad nim świeć mu żarówką.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
A czemu mam się zlitować? Liście u niego mogą mieć podobno do 80 cm długości łodyżki/liścia, tworząc naturalną plątaninę przy powierzchni. Big Grin
   
źródło- Hub Kleijkers(grupa WAC)
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Obecne ledy są lepsze od żaróweczek, chyba, że mówimy o jakiś żarnikach HQI :p.



Co to za doniczka, męczycielu ryb?
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No doniczka, bo mają władowane kulki gliniane i żwir jako podłoże. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Też proponuję wstawić lotosowi klasyczną żaróweczkę. Tanie naświetlacze ledowe akurat nie mają zbyt "wartościowego" światła.
Zrób to dla porównania jak będzie wyglądał pod żaróweczką bo zdjęcie od Hub Kleijkers raczej nie wygląda na ledy Wink
Potrzebujesz oryginalny wzór na serwetkę - wycinankę?
Skorzystaj z forumowego avatara Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Dzisiejszej młodzieży nie przekonasz, "czarne jest czarne a białe jest białe" Wink Oni mają swoje wykresiki spectrum światła i tabelki w Exelu że ledy są lepsze od żarówki. Musieli by jeszcze tylko zreferować te rewelacje roślinom żeby wiedziały pod jakim oświetleniem mają lepiej rosnąć Big Grin
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(27-04-2019, 12:27 PM)filas napisał(a): Też proponuję wstawić lotosowi klasyczną żaróweczkę. Tanie naświetlacze ledowe akurat nie mają zbyt "wartościowego" światła.
Zrób to dla porównania jak będzie wyglądał pod żaróweczką bo zdjęcie od Hub Kleijkers raczej nie wygląda na ledy Wink
Moje lotosy pod tanim żródłem led...

   
Załącznik nie dodał się w poprzednim poście..
Moje lotosy, które rosną pod tanim żródłem led..
Najdłuższe łodygi jakie usuwałem miały ponad 150 cm
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wygląda rewelacyjnie. Sam spróbowałbym z lotosem, nie wiem tylko co na to moje ziemiojady, pewnie szybko zostałby podkopany. Ewentualnie zostaje doniczka ze żwirem.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie zgodzę się że pod tanim ledem lotos rósł nie będzie.

 Lotosy na zdjęciach mają za dużo światła moim zdaniem. Nadmiar będzie powodował wystąpienie glonów z czasem. 

 Jakiś czas temu ryby zniszczyły jeden rząd taniego leda, nad szkłem. Do czasu tego wydarzenia liście wyglądały jak u was-  długa łodyga , mały listek który potem wyrastał troszkę ( od czasu gdy ostatnio modyfikowałem je) . Aktualnie mam 18w na 300l wody przy wysokości 60 cm szkła.
Lotos rośnie równo , każda odnoga ma grube łodygi . 
Liście lotos powinien mieć do 20/30 cm wzdłuż i wszerz . 
Nie potrzebuję lotos ani żwiru ani dodatkowego nawożenia. 
Wystarczy mu zwykły piach i guano ryb z odrobiną światła. 

A to aktualne moje


Załączone pliki Miniatury
   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(07-05-2019, 16:55 PM)adams2121 napisał(a): Nie zgodzę się że pod tanim ledem lotos rósł nie będzie.

 Lotosy na zdjęciach mają za dużo światła moim zdaniem. Nadmiar będzie powodował wystąpienie glonów z czasem. 

 Jakiś czas temu ryby zniszczyły jeden rząd taniego leda, nad szkłem. Do czasu tego wydarzenia liście wyglądały jak u was-  długa łodyga , mały listek który potem wyrastał troszkę ( od czasu gdy ostatnio modyfikowałem je) . Aktualnie mam 18w na 300l wody przy wysokości 60 cm szkła.
Lotos rośnie równo , każda odnoga ma grube łodygi . 
Liście lotos powinien mieć do 20/30 cm wzdłuż i wszerz . 
Nie potrzebuję lotos ani żwiru ani dodatkowego nawożenia. 
Wystarczy mu zwykły piach i guano ryb z odrobiną światła. 

A to aktualne moje
W pracy mam szkło h50 i lotosy rosną podobnie jak u Ciebie, nisko rozwijają pełne liście, lampa led nad jakieś 30 cm nad taflą.
Te na foto powyżej rosną w szkle h80, a lampa jest jakieś 35 cm nad taflą i pod wodą wyrasta liść zwinięty w rulon, po kilku dniach jest na tafli i tam się rozkłada i rośnie. Po paru tygodniach gnije łodyga przy dnie i całość wypływa i tak  w kółko. Z glonami nie mam problemów. Mam też w tym zbiorniku jednego lotosa, który pod wodą wykształca pełne liście 3 razy większe od pozostałych i rośnie na 40-50 cm, ale za to jest prawie bordowy

(07-05-2019, 13:16 PM)Awokado napisał(a): Wygląda rewelacyjnie. Sam spróbowałbym z lotosem, nie wiem tylko co na to moje ziemiojady, pewnie szybko zostałby podkopany. Ewentualnie zostaje doniczka ze żwirem.
Możesz obłożyć kamieniami lub jakimś korzeniem
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości