• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Uaru fernandezyepezi

(18-01-2022, 17:39 PM)michal_kov napisał(a): Rodzice bardzo ostro broniły jaj? Czy na straszeniu i pokazywaniu zębisk się kończyło. Wow, wydawało mi się że śledziłem wątek i nie spotkałem info o rozmnożeniu. Pewnie Cię to nie ruszy szczególnie, ale kozak jesteś Smile

Niestety to nie była zgodna para i mimo odpowiedniej przestrzeni dochodziło po tarle ( najczęściej drugiego dnia) do walk. Spowodowało to konieczność "sztucznego" odchowywania narybku. Z kolejnymi rybami będę starał się udokumentować opiekę rodziców. Dzięki za miłe słowa ale nie jestem Kozak tylko Tatar Smile Smile . Oczywiście to żart. Pozdrawiam i życzę jak najwięcej radości z hodowania pielęgnic.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ostatecznie dojechały po długiej podróży. Pierwsza doba po wpuszczeniu do akwarium.
[-] Post wet-aqua otrzymał 5 Lubię to od:
  • michal_kov, Papja, piotrK, Ruki, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Wczoraj połączyłem dorosłą parę z siódemką młodych z importu. Mniejszym uaru pogoiły się płetwy uszkodzone  w trakcie transportu. Apetyt dopisuje. Parametry wody: pH 5,5 150 mS, śladowa twardość węglanowa, temp. 29 C.
[-] Post wet-aqua otrzymał 7 Lubię to od:
  • filas, gustawksp, Macraei, michal_kov, Papja, Ruki, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Super gratulacje, tylko że...uszykowalem popcorn włączyłem i .....się skończyło szybko. Za szybko. 
Nie chcesz trzymać ich w ciemniejszej wodzie?
Uaru amphiacanthoides, Geophagus altifrons, Satanoperca leucosticta, Satanoperca mapiritensis, Biotodoma Cupido, P. scalare, Andinoacara rivulatus, Dicrossus filamentosus, Trichopodus: trichopterus/leerii, Trichopsis vitatta, Sphaerichthys osphromenoides, Parosphromenus linkei, Ctenopoma acutirostre,
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(20-02-2022, 22:11 PM)Sloma napisał(a): Super gratulacje, tylko że...uszykowalem popcorn włączyłem i .....się skończyło szybko. Za szybko. 
Nie chcesz trzymać ich w ciemniejszej wodzie?

Będę aktualizował co jakiś czas, będą i dłuższe filmy. Co do ciemniejszej wody , oczywiście tak. Importowane ryby w okresie kwarantanny miały dość duże podmiany czystą osmozą. Teraz kiedy wszystko się normuje i będą to podmiany 1x w tygodniu dodam trochę więcej "brązu".
[-] Post wet-aqua otrzymał 2 Lubię to od:
  • Papja, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kilka dzisiejszych ujęć moich łobuzów Wink
               
[-] Post Macraei otrzymał 14 Lubię to od:
  • Bernard, Darek, dzikakuna, filas, galimedes, Goran, macioch, michal_kov, pako, Papja, Ruki, sensej, wet-aqua, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cudne ryby i zdjęcia!
[-] Post schmeichel otrzymał 1 polubień od:
  • Macraei
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piękne ryby, doskonałe zdjęcia. Gratuluję i życzę sukcesów hodowlanych.
[-] Post wet-aqua otrzymał 2 Lubię to od:
  • Frosch, Macraei
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Kilka aktualnych informacji o przebiegu "projektu U.fernandezyepezi" czyli mojego powrotu do hodowli tego wspaniałego gatunku. Niestety importy okazały się dużym wyzwaniem i poniosłem  straty. Ocalało zaledwie kilka ryb. Ryby mimo właściwego pokarmu oraz sposobu jego podawania. i wcześniejszego odrobaczenia wykazywały objawy "opóźnionego syndromu śmiertelności" i padały bez objawów lub z objawami wzdęcia , które powodował zalegający w przewodzie pokarmowym pokarm, w wyniku zaburzeń trawienia. Bardzo to przykre, nie mówiąc o poniesionych kosztach. Po wielu rozmowach z polskimi i zagranicznymi Kolegami oraz wykonanych badaniach sekcyjnych ( uszkodzona wątroba i nerka oraz zmiany degradacyjne w błonie śluzowej jelit) wiemy gdzie jest przyczyna ale wiele to oczywiście nie zmienia. W związku z taką sytuacją "pozbierałem" dorosłe osobniki z różnych miejsc (Alek Gutowski -Warszawa, Sławek Mrożkiewicz - Kraków, Artur Silicki - Szczecin). Wbrew pozorom połączenie dorosłych ryb okazało się trudne ze względu na dużą agresję ale obecnie jest już stabilnie. "Tropiłem" jeszcze jedną grupę dorosłych ryb na Śląsku ale zmieniła ona właściciela i straciłem kontakt. Pozostaje dobrze karmić i pilnować parametrów wody. Dzikie ryby nawet w akwariach wykazują sezonowość rozrodu (koniec października do początku kwietnia). Teraz najważniejsza cierpliwość ( sześć ryb dorosłych i cztery osobniki młodociane).

[-] Post wet-aqua otrzymał 13 Lubię to od:
  • Bernard, darianus, dzikakuna, filas, fivb77, HOLSON, Papja, piotrK, Ruki, schmeichel, Sloma, Zimna Zośka, Łuka$z
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mijają kolejne tygodnie i relacje w grupie również podlegają zmianom, Ryby nadal są dość agresywne we wzajemnych stosunkach co skutkuje większymi lub mniejszymi uszkodzeniami ciała. Na szczęście wszystkie rany goją się bardzo szybko w wodzie o niskim pH i z zawartością garbników. Pojawiły się nowe obiecujace zachowania . Być może na jesieni wyłoni się para z szansą na udane tarła. Teraz tylko urozmaicone karmienie i masywne podmiany wody. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
 
[-] Post wet-aqua otrzymał 6 Lubię to od:
  • daanielsu, darianus, dzikakuna, Papja, schmeichel, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości