• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Uaru fernandezyepezi

Dzięki Artur. Tak, ryby z rodzaju Heros wydają się idealne i o nich w pierwszej kolejności pomyślałem. Uznałem jednak, że wolałbym coś mniejszego (poza kirysami i L-kami), coś co będzie uzupełnieniem akwarium, w którym dominować mają U. f., zarówno siłą, jak i rozmiarami.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Według Lucanusa występują z nimi razem Heros sp., małe Crenicichle (pewnie coś jak sp. Orinoco), duże Crenicichla sp. Atabapo, Biotodoma wavrini, P. altum, H. psittacus, Laetacara sp. (pewnie fulvipinnis), S. daemon, Apistogramma sp. Blutkehl (coś jak uaupesi) i dwa gatunki Aequidens. Chyba masz w czym wybierać Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie wiem czy wytrzyma tak wysoka temperaturę ale bardzo ciekawe ryby Hemiodus gracilis występuje w Rio atabapo
1000l -CA
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Słoma trzymał Crenicichla notophthalmus z Uaru amphiacanthoides. Wydaje się że u Ciebie takie połączenie również może się sprawdzić. Te małe crenicichle lubią wysoką temperaturę i kwaśną wodą. Są dostępne w Germani. (Łojciec ma parę, ale nie umie ich rozmnożyć ;P)
Niesamowity widok gdy Uraru opływała bokiem nastroszonego samca creni Smile
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Piotrze, lista zacna. Dzięki za pełną informację.
Obecnie mam z nimi altumy, które wyglądają bardzo zabawnie walcząc o natkę pietruszki i wcinając ją Smile 
Szukam jednak czegoś mniejszego, a przede wszystkim ryb, które miałyby podobną do U.f. dietę. 
Hemiodus - ciekawy pomysł, choć trochę za duże, zwłaszcza, że to chyba ryba stadna.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Nie musisz obawiać się o dietę przy crenicichlach. Dorosłe jedzą mrożonki 2-3 razy w tygodoniu i lubią większe kąski.
Jeśli upierasz się przy roślinożercach to może weźmiesz pod uwagę Mesonauta? Ale inne niż festivus, bo te niezbyt dobrze znoszą dużą ilość garbników.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Pomysł z małą crenicichlą wygląda dobrze. Dzięki za kolejne podpowiedzi. Będzie o czym myśleć.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Ja bym polecił Crencicichla regani tylko, że jakąś czarnowodną populację np. z Rio Negro. Regani są trochę większe, a oprócz tego mniej agresywne wewnątrzgatunkowo Smile.
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(15-12-2020, 11:34 AM)Papja napisał(a): Ja bym polecił Crencicichla regani tylko, że jakąś czarnowodną populację np. z Rio Negro. Regani są trochę większe, a oprócz tego mniej agresywne wewnątrzgatunkowo Smile.
No albo te sp. Orinoco, bo to takie coś pomiędzy regani a notopthalmus, a też bywają dostępne np. w Diskusie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Przy odpowiednio dużym akwarium doskonale współżyją z H. psittacus.
Pomysł z Crenicichla wydaje się bardzo dobry i dodatkowo ryby o różnych kształtach i kolorach, co uatrakcyjnia akwarium dla obserwatora. Jeżeli ryby pochodzą z hodowli nie wymagają aż tak kwaśnej i miękkiej wody jak ogólnie się uważa. Wtedy wybór gatunków towarzyszących zdecydowanie się zwiększa.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości