• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Uaru fernandezyepezi

#21
Hodowla rzęsy jest bardzo prosta. Akwarium, woda, dobrze oświetlone okno i zbierasz co kilka dni kożuch rzęsy. Ja w taki sposób hoduję obecnie zielenice - Spirogyra, Cladophora i Hydrodiction. Przyrosty niesamowite.

Rzęsy nie mam obecnie, ale trofeusy ją uwielbiają.

Prawdopodobnie podobnie drewno jest zjadane przez ryby w naturze w porze suchej. W żołądkach Symphysodon w porze suchej znajdowano bardzo duże ilości kory drzew i drewna. To okres ubogi w pokarmy typu liście, kwiaty, glony i ryby mają albo puste żołądki, albo właśnie fragmenty kory, drewna.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(14-11-2011, 22:08 PM)Robert M. napisał(a): Hodowla rzęsy jest bardzo prosta. Akwarium, woda, dobrze oświetlone okno i zbierasz co kilka dni kożuch rzęsy. Ja w taki sposób hoduję obecnie zielenice - Spirogyra, Cladophora i Hydrodiction. Przyrosty niesamowite.

Rzęsy nie mam obecnie, ale trofeusy ją uwielbiają.

Marto,
Dzięki za cenne informacje.
Jakbym miał zakładać zielony ogródek wodny, to co byś rekomendowała do niego najbardziej, biorąc pod uwagę wartości odżywcze i szybkość przyrostu zieleniny?
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Rzęsa chyba podwaja swoją masę w ciągu 24h i jest najszybciej rosnącą rośliną naczyniową. Tak mi się coś obiło o uszy. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Dokładnie tak - przyrosty są ogromne. Rzęsa jest wg mnie najszybsza.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Możesz jeszcze spróbować Ceratopteris cornuta, ale rzęsy we wzroście to raczej nie pobije ;-) Spróbuj też może z "pokarmem dla glonojadów" z IT?
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Dator dzieki, napisales cenne informacje przynajmniej dla mnie na temat zywienia uaru.Pozatym chyba skusze sie jednak na uaru amphiacanthoides.Na wczesniejszych uaru ktore mialem, karmilem duzo suchym i salata, tez urosly moze dluzej czasu mi zajelo zeby takie urosly ale ten czas sie oplacal.Co do miesnych pokamow to mam zle doswiadczenia tzn: jak im podawalem to zaraz im jakies plamy wyskakiwaly, wiec zaprzestalem i nie podawalem im wogole.pozdrawiam. sorry ale nie mam polskich znakow.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
(15-11-2011, 11:14 AM)pietia77 napisał(a): Dator dzeki napisales cenne informacje przynajmniej dla mnie na temat zywienia uaru.pozatym chba skusze sie jednak na uaru amphiacanthoides.Na wczesniejszych uaru ktore miale karmilem duzo suchym i salata tez urosly moze dluzej czasu mi zajelo zeby takie urosly ale ten czas sie oplacal.co do misnych pokamow to mam zle doswiadczenia tzn jak im podawalem to zaraz im jakies plamy wyskakiwaly takze nie podawalem im wogole.

Naprawdę ciężko cokolwiek z tego bełkotu zrozumieć. Napisz i przeczytaj co napisałeś, a potem zaakceptuj post. Nic, a nic nie zrozumiałam z Twojego tekstu.

Marta

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
poprwione sorki ale pisalem na biegu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
dator:

Dzięki za wyjaśnienia.

Cytat:Dosyć szeroko zarysowałem sytuację moich ryb. Czy ze zdjęć i filmów, na które się powołujesz, wynika, jak długo i w jakiej kondycji tamte ryby funkcjonują w takich warunkach?

Oczywiście, nie wiadomo z filmów czy z fot, jak długo w takich warunkach uaru żyją.
Być może faktycznie na dłuższą mete to się nie sprawdza.


A ktoś wie z jakimi rybami występują najczęściej w naturze?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Cytat:A ktoś wie z jakimi rybami występują najczęściej w naturze?

Dawid, stawiasz pytanie, na które odpowiedź znajdziesz wszędzie (obaj wiemy, że dużo czasu poświęcasz na poszukiwanie informacji w necie).

Dla Wszystkich, którzy nie mają dostępu do literatury akwarystycznej (kompilacja podstawowych danych).

Uaru fernandezyepezi (Stawikowski,1989) zamieszkuje tam, gdzie ryby z rodzajów Pterophyllum i Symphysodon (Rio Atabapo i Orinoko w Wenezueli).
Dorasta do 19 cm.
Wymaga w trakcie hodowli wody o pH 4-5 i TwW 0 oraz temperatury 30-34 st. C.

Uaru amphiacanthoides (Heckel, 1840) występuje na całej długości Amazonki oraz w jej dopływach. Może być łączony z Heros, Mesonauta, Hoplarchus, Hypselecara.
Dorasta do 30 cm.
Woda: pH - 5-6,7, twardość - 5-10 st. n., temp. - 26-30 st. C.

Opisy książkowe potwierdzają, to co napisałem wyżej - w wielkim uproszczeniu, to dwie różne ryby (jedna jest gatunkiem relatywnie mało wymagającym w hodowli, druga jest jego negatywem w kontekście wymagań stawianych przed akwarystą).

Ps.
Najprawdopodobniej zostanie wyodrębniony jeszcze jeden gatunek Uaru, ale nie mogę niczego znaleźć na jego temat. Figuruje w procesie opracowania naukowego pod nazwą Uaru sp. "Orange".
Pozdrawiam,
Darek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości