• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Betta ocellata (B. unimaculata?)

#11
Pley co tu dużo pisać piękne świnki Wink a co się stało z T. leeri?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
T. leeri mieszkają teraz w 112L u mojej sympatii.
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Czyli jednak azja tam wygrała, cieszy mnie to, bo tamto akwarium, aż się prosiło o nie Smile sorry za OT.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Nawet nie wiesz jak mnie to cieszy. "Wilk syty i owca cała" bo mam wymarzone Bettasy, ale nie musiałem rezygnować z moich ślicznych Gurami Smile

Żeby nie było OT to powiem, że dzis karmiłem Bettasy Big Grin Genialnie pobierają pokarm. Musze nagrać filmik
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
ARS. Twoje zdjęcia są wykonane z lampą błyskową, prawda?

Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, że moje rybki mają opalizujące łuski na błękit, podczas gdy te, które Ty pokazałeś mają bardziej miedziane

Teraz nie dziwie się, że miałeś wątpliwości czy to są ocellata, czy też unimaculata Big Grin IMHO moje ryby wyglądają niemalże identycznie jak te w książce "Labyrinth Fish- The Bubble-Nest-Builders" autorstwa Horst Linke opisane jako B. unimaculata

Nie mniej jednak ryby są świetne i pokaże Wam jak fajnie mi pozowały do jednego zdjęcia Big Grin


Załączone pliki Miniatury
       
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Bardzo fajne Smile tylko trochę optycznie pomniejszają zbiornik Tongue
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Piękne betta Smile śliczne mordki mają Tongue
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(03-12-2012, 18:30 PM)pawel060 napisał(a): Bardzo fajne Smile tylko trochę optycznie pomniejszają zbiornik Tongue
To samo sobie pomyślałem, niezłe z nich byczkiSmile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
no no widzę, że tu znajdę więcej wspólnych języków odnośnie dzikich Betta Smile

piękne świnki
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
(03-12-2012, 16:34 PM)Pley napisał(a): ARS. Twoje zdjęcia są wykonane z lampą błyskową, prawda?

Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem, że moje rybki mają opalizujące łuski na błękit, podczas gdy te, które Ty pokazałeś mają bardziej miedziane

Wiesz co prawdopodbnie tak. Akwarium stoi dość blisko okna i czasem tez korzystam ze słonecznego. A w tym wypadku barwy są zdecydowanie różne świetlówka, lampa błyskowa, a światło słoneczne.

(03-12-2012, 16:34 PM)Pley napisał(a): Teraz nie dziwie się, że miałeś wątpliwości czy to są ocellata, czy też unimaculata Big Grin IMHO moje ryby wyglądają niemalże identycznie jak te w książce "Labyrinth Fish- The Bubble-Nest-Builders" autorstwa Horst Linke opisane jako B. unimaculata

Ja do dziś w sumie nie jestem pewien...Spotykałem się z różnymi opisami. Ponadto znalazłem gdzieś w sieci zdjęcia i opisane były jeszcze zuepłnie jako inne gatunki choć po przyjrzeniu się można dostrzec różnicę!

Myślę, że na koniec weekendu będziesz miał tarło tych ryb ;-)
Pozdrawiam
Artur
http://akwapasja.pl/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości