• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Woda z RO do podmianek-jakie proporcje?

#41
Zbadałem swój kranovit:
ph >8
kh 14
gh 16

nawożę solami i co2 co daje mi późniejsze:
ph 7.2
kh 18
gh 20

Filtr RO jest jednak mi niezbędny. Przy tym nawożeniu, zakładając że chciałbym parametry:
ph 6,5
kh 3
gh w okolicach 6 to muszę wlewać wodę o gh maksimum 2.
Coraz bardziej odchodzę od pomysłu że pseudo holender z pielęgnicami się sprawdzi. Zobaczymy co będzie po osiągnięciu docelowych parametrów. Ale armatę tak czy siak zrobię! Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
(03-01-2013, 22:53 PM)mei napisał(a): EasyCarbo już nie podaję, tym bardziej CO2. A pH zbiłam za pomocą armatki torfowej bo z tym moim RO to musiałabym wylać chyba całą wodę z akwa i wlać czyste RO, żebym miała takie pH jakie chciałam. Także w tej chwili mój filtr RO stoi i się kurzy, nawet zastanawiam się, czy może go nie sprzedać. Podmianki robię dolewając wody z armatki Smile
Cześć mei, przeczytałem cały post w temacie RO i widzę, że finalnie przeszłaś na torf by obniżyć pH i z RO jesteś niezadowolona, kranówę masz identyczną, jak ja (mieszkam we Wrocławiu). W planie mam również zbicie pH i gh, bo mam pH7.6 i gh14, ale jak widzę to nie takie łatwe.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
RO daje pH koło 7 w zależności od tego, co mamy w akwarium. Dopiero kwasy humusowe z torfu obniżyły pH wystarczająco. Użycie filtra RO ma tylko przygotować wodę do dalszego zakwaszania. Przygotowuje ją do bycia bardziej podatną na zmiany - poza likwidacją twardości ogólnej, likwiduje bufor utrzymujący pH powyżej 7. Tak upraszczając.

Odkopałeś post sprzed 7 lat. Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości