• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Woda z RO do podmianek-jakie proporcje?

#21
To może po szklance RO? Big Grin

Rób jak robisz Kasiu i będzie dobrze, powoli a do celu. Ten Krakus z wysepki, gdzie domy nie mają okien, to by chciał od tak i masz rację, czyta wybiórczo, ale fakt taki, że on zapominać polski język Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Dobra to napiszę czemu leję akurat po 8L Big Grin Bo mam w tej chwili wolne jedno wiaderko 10L i wygodniej mi się z niego nalewa jak uzbieram te 8L a nie pełne 10L Tongue Dokupię jeszcze ze 2 takie wiaderka, to już potem normalnie będę robić większe podmianki. Ot i cały "sekret mnicha" Big Grin

A polska język - trudna język, więc wybaczam ^^

PS. Pojutrze kolejny odcinek "RO love-story", na który serdecznie Państwa zapraszam Cool
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
To ja zrobię popcorn i poleje coli Big GrinBig GrinBig Grin

Musisz pomyśleć o dużym baniaku na wodę w który będziesz zanurzać małą pompę/filterek i ów sprzęt będzie nalewał wężem wodę do Twojego fantastycznego wiaderka Wink (potem to samo do zbiornika - tak, dbam i pamiętam o Twoim kręgosłupie ) Pomyśl nad tym, tylko nie pytaj skąd mały filtr, bo go dostaniesz - tak dobry mogę być Big Grin Tongue
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Etam, dla mnie to za dużo zabawy Wink Wolę jednak wiaderka. Filtr RO podpinam sobie do prysznica i wszystko mi stoi w wannie. Dla bezpieczeństwa, żeby przypadkiem chaty nie zalać w razie jakiejkolwiek awarii, czy jak zapomnę o tym, że wodę leję. A w kerfurze są teraz w promocji takie śliczne kolorowe wiaderka 10L ^^ Do standardowych podmian, które będę już później robić wystarczą mi 3 wiaderka.
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Kobiety potrafią sobie ułatwiać życie, cóż, się wybiorę po różowe wiaderko Big Grin

Zbijaj te parametry i daj znać.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Okazało się, że te wiaderka z kerfura są strasznie dziadowskie i nie kupiliśmy. To się kupi coś innego. Gdybym trafiła na tani baniak zakręcany ze 20L to w sumie by mi się przydał. Się zobaczy jeszcze, pomyśli Wink Ogólnie ostatnio mam sporo pomysłów, chociaż pewnie większość do kitu. No ale sobie tak siedzę i kombinuję ^^ Przeziębiona jestem to i na mózg mi pada Big Grin

Podmiankę na kolejne 8L pewnie zrobię jutro. A może zrobić od razu np. dwie podmianki po 8L? Hmmm..
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Nie. Rób tak nadal jak robiłaś.
O takie baniaki zapytaj na siłowni - od tej karmy dla osiłków są fajne Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Podmieniłam dziś 10L na wodę z RO (zapomniałam i mi się nalało całe wiaderko, to już wykorzystałam całość). I kurde już sama nie wiem o co tu biega. Chyba że związek z brakiem reakcji ma to, że wczoraj wlałam 3-krotną dawkę EasyCarbo i 2-krotną dawkę KNO3. Zapomniałam wcześniej o tym napisać, ale po każdej podmiance na RO mam piękny przyrost glonów, głównie Spirogyra. Dlatego właśnie wczoraj wlałam te dodatki.

Parametry po tej podmiance praktycznie się nie zmieniły:
pH 7,5 (bez zmian)
GH 8,5 (-0,5)
KH 3,5 (-0,5)


Killi, osiłków się boję, szczególnie tych wrocławskich Sad
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Wg mnie brakuje Ci trochę cierpliwości...
Podmieniaj dalej i zobaczymy jak się to będzie miało po miesiącu Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ehh.. Wszystko mi powoli opada.. Nie chce mi się po każdym wpisie tutaj tłumaczyć, że trzeba czytać całość tematu i że wyszłam z założenia, że będę tu opisywać każdą podmiankę plus ewentualne komentarze lub pytania. Ziemian, masz rację, brakuje mi trochę cierpliwości, szczególnie na takie ciągłe odpisywanie, że nie panikuję, nie żalę się, czy inne coś. Chciałam żeby inni na forum mieli pożytek z tego tematu.

Szukałam na różnych forach informacji jak zacząć powoli zbijać parametry dzięki RO. Albo znalazłam zdawkowe odpowiedzi pt. "se wlej trochę i se zmierz" albo na sucho podaną tabelkę zmian twardości. Mnie takie coś nie przekonuje bo każdy baniak jest inny i np. ktoś ma podłoże obniżające twardości a komuś z RO leci np. pH 5,5 a drugiemu 7,0. Dlatego tutaj chciałam aby ludzie sobie poczytali jak w moim przypadku zmieniają się parametry, że pojawiły się u mnie glony, że bańki na RO można dostać u hardkorowych koksów itp. a przede wszystkim komentarze od osób, które mają z tym doświadczenie.

Wrócę więc do mojego pytania. Czy EasyCarbo i KNO3 mogą zatwardzać wodę?

Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości