• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis roloffi

#91
Druga parka młodzików. Tzn mam nadzieję że jeszcze jest parka bo chwilę po tym jak Kasia zrobiła te foty zamknąłem pierwszy etap mojego deweloperskiego projektu "Gwinea Marzeń" i oddałem do użytku 6 nowych kokosów w stanie deweloperskim i tam się tak zaczęło dziać ze juz nie mam pewności... W krotce dojdą jeszcze dwa (obecnie w stanie otwartym niedoczyszonym i kolejne 3 w stanie nieruszonym zamknietym). Mam nadzieje że jak stanie cale osiedle to dam radę wyłapać te ryby tak żeby nic nie pomylić. Terminy mnie gonią bo w niedzielę ma wszystko wyjechać i mają zostać mi tylko 2 pary.    
   
[-] Post macioch otrzymał 3 Lubię to od:
  • el_polako, piotrK, Zimna Zośka
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#92
Melduję że w niedziele wyjechało 11 sztuk 10,5 miesięcznych młodzików. Zostało mi sporo nadprogramowych samic. Musze zebrać informacje o układzie płci od ludzi którzy dostali młode z tego miotu wczesniej. Ale jak tak sobie liczę to wychodzi że lekko ponad dwukrotna przewaga. Prawdopodobnie kluczowa rolę odegrała w tym wysoka temperatura Jeśli dobrze sobie przypominam był to czas gdy w akwarium było 27 stopni (może czasem do 28). Walczyłem wtedy z pH kwasem solnym. Mimo stosowania czystego RO i bliskich zera twardości Miałem pH ok 7,3. Przy podnianach na zakwaszone RO (ok 5pH) wody schodziłem niewiele, a potem pH wracało. Jako że cała operacja przeprowadzana była bardzo ostrożnie (kroplówka, małe podmiany, monitorowanie spadków itp) zgaduję (bo nie pamiętam już dokładnie) że pH nigdy nie spadło poniżej 6,5 . Wniosek: To nie pH a temperatura, problemy ze zbiciem pH uchroniły mnie przed całkowitym babińcem.
Odławianie młodzików było też okazja do zmierzenia starej pary (w zasadzie byłej pary). Oto wyniki pomiarów:

Chłop 7,3 TL
5,5 SL

Baba 5,2 TL
4,1 SL
[-] Post macioch otrzymał 1 polubień od:
  • mimo12
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#93
Miałeś po prostu za ciepło. Dla nich optymalna temperatura to 24-25*C, przy tym wychodzi blisko fifty fifty w rozkładzie, przy pH miedzy 6 a 6.5.

Z pelvicachromisami jest odwrotnie niż z Apisto, u których im cieplej i kwaśniej tym więcej samców. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#94
Od kilku tygodni są też i u mnie, i @macioch  został dziadkiem. Big Grin

Rodzice opiekują się na 6, wczoraj z akwarium musiałem wyciągnąć wszystko by odłowić thomasy i B. batesii. Myślałem, ze pogubiły, a tu dziś prowadzą spore stadko maluchów. Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 2 Lubię to od:
  • macioch, wet-aqua
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#95
Super! Bardzo mnie to cieszy. Szczególnie dlatego że licze na Twoje foty do artykułu i dlatego że ja zostałem dziadkiem ale Sneipas został pradziadkiem, a ciotek i wujków też trochę w Polsce jest. Super nam idzie ten gatunek oby tak dalej
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#96
Powiem tyle, ryby szajbusy. Nie spodziewałem się, że roloffi będą w stanie utrzymać młode w tym zbiorniku, a tu.... Skutecznie zajęły większość akwarium(95x55 dno!), kribensisy zepchnęły do pływającej wyspy mchu jawajskiego. O maj gat
Młodych nic nie ubyło, reszta obsady jest zbyt wystraszona.

Więc jak widać, nawet w warunkach "kontrolowanego przerybienia" ciężko jest utrzymać grupę barwniaków, i to młodych!
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 1 polubień od:
  • macioch
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#97
Te kribensisy to para? Jak ich wielkość koresponduje z wielkością roloffi. U mnie stara para się znowu zeszła i 1 stycznia zobaczyłem pierwszy raz młode. Pilnują świetnie i też mają charakterek. Baniak urządziłem pod ładność i młoda para naprawdę nie ma lekko. Bedę musiał przearanżować baniak albo pozbyć sie młodej pary  bo na ten moment obsada w 120x50x50 to 2+3 roloffi 1+1 thomasi i 11 bufejów i przy prowadzeniu młodych jednocześnie przez barwniaki i barwniak nie jest dobrze. Tak wgl to Twoja parka skończyła roczek.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#98
Nie Macioch, są 3 pary kribensisów, wielkością zbliżone są do roloffi. Do tego większa od nich, kilkuletnia, samica N. transvestitus.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#99
No to sam widzisz że byle szmaciarzów Ci nie dałem. Czekam z niecierpliwością na fotki i relacje jak im idzie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Mały update. Dla pozostałych ryb w baniaku koszmar trwa dalej... :X


Załączone pliki Miniatury
           
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
[-] Post Ruki otrzymał 3 Lubię to od:
  • macioch, Papja, piotrK
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości