Odpowiedz 
Pelvicachromis roloffi
13-02-2021, 00:58 AM
Post: #81
RE: Pelvicachromis roloffi
Dobry wieczór.

Wytarła się też 4 para mam więc w zbiorniku 2 pary- obie z młodymi. 4 ryby w zbiorniku są od 27 stycznia- wtedy wydałem Zośkowi parę i wolnego samca. Będę używał więc teraz określeń para A i para B. Para A to ta która wytarła się pierwsza.

Minął włąśnie miesiąc od kiedy zobaczyłem po raz pierwszy maluchy pary A. Młode mają w tym momencie na moje oko 1cm z haczykiem TL. Warto zaznaczyć że nie są jakoś specjalnie mocno dokarmiane. Początkowo były to głównie roztarte płatki spirulina forte i krillflakes Tropicala oraz krążki z Vitalisa. Na początku jeszcze trochę microvitu. Pierwszym żywym pokarmem jaki był podawany był Cyclop. Pierwszy raz był podany jakoś tydzien temu. Nie jest podawany codziennie. Generalnie ryby karmione są mało niejednokrotnie raz dziennie (czasem 2) . Ilość podanego pokarmu jest dość duża szczególnie cyclopa bo potem młode sobie to wybierają, a żerują cały czas obsubując glony wraz z żyjącymi tam pierwotniakami, wyżerają co zalega na dnie... 9.02 zwróciłem uwage na obszerną jamę jaką wykopała samica z pary B pod korzeniem. Świeciłem i tam latarką i starałem się dojżeć czy czegoś tam nie ma ale nic nie zauważyłem. 10.02. powtórzyłem tą czynność i zobaczyłem 2-3 larwy z dużymi woreczkami żółtkowymi. Dziś (12.02) zobaczyłem 2-3 larwy z dużymi woreczkami i jedną z mocno już zresorbowanym. Pytanie czy młodych jest tylko parę czy większość jest dla mnie nie widoczna pozostająć w dlalszej części jamy (być może w dołku). Tego dowiem się za parę dni. Co ciekawe samiec pozostaje cały czas z tyłu i sprawia wrażenie mocno "przygaszonego" spory czas sprędza ukryty w zagłębieniu korzenia. Dziś się uaktywnił i toczył liczne niegroźne (bo oparte niemal wyłącznie na stroszeniu się) batalie z samcem A. Kasia mówiła mi też że widziała pare dni temu (9 chyba) samicę kursującą między kokosem a jamą. Oznaczało by to że ikra prawdopodobnie złożona została w kokosie a 9.02 larwy przenoszone były do jamy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2021, 01:00 AM
Post: #82
RE: Pelvicachromis roloffi
Z maluchów pary B widziałem tylko dwa osobniki. Pierwszy raz widziałem je z wielkimi woreczkami nie umiejące pływać 6 dni wcześniej. Wnoszę po tym że maluchy pary A gdy widziałem je po raz pierwszy musiały mieć jakieś 8 dni od wylęgu czyli wylęgnąć się strzelam 4 stycznia, Poniższy film nagrany został 8 a więc są to młode strzelam miesiąc i 4 dni od wylęgu.

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2021, 21:36 PM (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2021 21:37 PM przez macioch.)
Post: #83
RE: Pelvicachromis roloffi
Troszkę czasu minęło nic nie pisałem ale i nie działo się zbyt wiele. Samica B wyprowadziła 2 młodych. Nie wiem ile popływały bo zarobiony byłem i jakoś ich nie wypatrywałem, ale było to pewnie kilka dni i młodych już dawno nie ma. Młode pary A mają już jakoś prawie 2,5 msc i są nadal maleńkie.
Wczoraj wieczorem (14.03.) było niezłe kino wielogodzinny żeński boks (tudzież zapasy w kisielu jak kto woli). No w zasadzie to raczej jedna ganiała za drugą. Samce się za bardzo nie pokazywały. Jak coś to tylko ten od agresorki (celowo nie nazywam tu "A" i "B" bo musze się upewnić po archiwach która teraz jest która). Co ciekawe podczas burzliwego wieczoru oba samce pozostawały schowane w położonych dość blisko siebie. Ten samiec od agresorki coś tam trochę przy niej tańczył. Zważywszy na rozmiar jej brzucha myśle że należy sie czegoś niebawem spodziewać. Poniżej zasyłam jedną z

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2021, 16:34 PM
Post: #84
RE: Pelvicachromis roloffi
Pikne.

"Jeśli na tej planecie istnieje magia, można ją dostrzec w wodzie..." (LOREN EISELEY)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2021, 18:27 PM
Post: #85
RE: Pelvicachromis roloffi
Trochę to trwało, ale mogę teraz coś napisać.
Wszystkie pięć sztuk wpuściłem do akwarium o wymiarach 100x50x35, dość mocno zatraconego drewnem. Po wpuszczeniu ryb nie widywałem nawet przy karmieniu. Co trochę mnie irytowało. Po jakiś dwóch tygodniach zaczęła formować się pierwsza para, dając popalić reszcie, ale w końcu widziałem ryby. Para zajęła 3/4 zbiornika. Domyśliłem się, że się wytarły, bo znikły. Za to dobrała się druga para i zajęła lewą cześć zbiornika. Pojawił się samiec pierwszej pary, pomyślałem że i za chwile pojawia się młode. Co ciekawe, ataki samca z pierwszej pary skupiały się tylko na drugiej samicy. Jak pojawiał się drugi samiec, pierwszy go omijał bez zainteresowania przepływał, aby napastować druga samice. Pojawiły się młode pierwszej pary, trochę przepychanek i tyle. Młode były tak kitrane i prowadzone, że nawet nie wiedziałem gdzie są, co utrudniało ich dokarmianie. Jakoś jednak żerowały, bo podrosły. Rodziców widywałem sporadycznie. Po jakiś trzech tygodniach druga para wyprowadziła swoje młode. Te widywałem dość często, bo rodzice pasą je często przy przedniej szybie. Akwarium podzielone jest teraz na pół, z dwiema chmurami młodych.
Z tych krótkich obserwacji, śmiem twierdzić że to dość skryte, ale ciekawe i zarazem piękne barwniaki. Są u mnie na równi z Enigmatochromis, a może już je delikatnie wyprzedzają.

Multi multa sciunt, nemo omnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2021, 20:57 PM
Post: #86
RE: Pelvicachromis roloffi
Super infrmacje tylko gdzie są filmy i zdjęcia. Z góry proszę też o dalsze relacje tym bardziej że będzie mi to potrzebne do artykuła. Rafała para też ma młode, dziś pisał mi że naliczył jakoś 40. Mamy więc teraz w Polsce na pewno 4 pary z młodymi Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2021, 21:20 PM
Post: #87
RE: Pelvicachromis roloffi
Zdjęcia, filmy to raczej nie u nich Tongue to że wodę tam mam ostro bw, to jeszcze tafle porośniętą roślinami Smile

Multi multa sciunt, nemo omnia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
Ogłoszenia budowlane Warszawa Katalogseo24.pl Linki - SEO 24 Katalog SEO Katalog seo Katalog stron GREEN Katalog SEO seo katalog Polski Akwa Ranking Web Hosting By Arvixe