• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Pelvicachromis roloffi

Podczas tarła też były takie szaraki? Bo mam wrażenie że one mniej lub bardziej przechodzą potem w taki szary kamuflażowy broodcare dress
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(14-01-2022, 19:26 PM)Ruki napisał(a): Mały update. Dla pozostałych ryb w baniaku koszmar trwa dalej... :X

Szkoda, że samiec na drugim zdjęciu nie zmieścił się w kadrze....
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
U nie stara para nadal pilnuje młodych wyprowadzonych 1 stycznia. Jest ich wyraźnie mniej ale nadal jest grupka. Niestety któreś starcie z barwniak skończyło się dla samca przetrąceniem rzuchwy Smutny
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
(14-01-2022, 22:29 PM)dzikakuna napisał(a):
(14-01-2022, 19:26 PM)Ruki napisał(a): Mały update. Dla pozostałych ryb w baniaku koszmar trwa dalej... :X

Szkoda, że samiec na drugim zdjęciu nie zmieścił się w kadrze....
Samiec cały czas spuszczał łomot rybom, więc trudno było go uchwycić.
   

Co do kolorystyki, to do tarła bardzo ładne kolory miały. Teraz taki standard jak przy prowadzeniu młodych.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
Cytat:Odławianie młodzików było też okazja do zmierzenia starej pary (w zasadzie byłej pary). Oto wyniki pomiarów:

Chłop 7,3 TL
5,5 SL

Baba 5,2 TL
4,1 SL

Tak się złożyło że niemal równo rok po tych pomiarach znów trafiła się okazja by odłowić i zmierzyć ryby.

Chłop (teraz ponad 3-letni)

7,4 TL ( miał w trakcie pomiaru infekcje na ogonowej, już odrosło to teraz ma z milimetra więcej Big Grin)
5,8 SL

Baba 5,2 TL
4,1 SL

Zmierzyłem też samca i samice F2 które sobie zostawiłem. Ryby mają niecałe 2 lata

Chłop 6,8 TL
5,3 SL

Baba 4,8 TL
3,7 SL

U samców według suwmiarki różnica długości jest bardzo mała a według oka jest ogromna. Oczywiście zdecydowanie większa masa starszego samca robi wrażenie że jest dłuższy ale też moje metody pomiarowe to są metody prostego śląskiego ogrodnika.

Przedczoraj nagrałem filmik. Fajnie widać na nim oba samce i przy okazji jak wypada przy nich wielkość nowych nabytków czyli młodzików pulcherów dzikiej linii od Papji.

wujek Macioch- wujek wszystkich polskich czerwieniaków
[-] Post macioch otrzymał 1 polubień od:
  • Papja
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
No pomiędzy tymi dwoma samcami jest prawie 10% różnicy długości, przy tak małych rybach każde pół centymetra robi różnicę- dodatkowo starsze ryby będą "wyższe" a przez to wydają się być znacznie większe Wink
"Rzadkie pielęgnice odchowuje się dwa razy, pierwszy i ostatni"      Rotfl
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości