• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [128][Azja] Na malezyjskim starorzeczu

#1
Zalane: 23 kwietnia 2012r, zarybione: 7 maja 2012r.

Litraż: 128l (faktycznie - 90l)
Wymiary: 80x40x40h
Oświetlenie: żarówka energooszczędna 23W
Filtracja: wewnętrzny Aqua-el Pat midi
Ogrzewanie: Jager 50W
Temperatura: 26*C
Parametry wody: ? - 45% RO + 55% kran
Dekoracje: kremowy piasek rzeczny (natura), drewno
Rośliny: Vallisneria spiralis, Myriophyllum tuberculatum, Ceratopteris, Vesicularia dubyana, rzęsa, glony
Obsada: 9 sztuk Puntius pentazona

   

Akwarium jest hybrydą środowisk wód płynących i stojących. Zbiornik umyślnie zalany tylko do poziomu 90 l. Chodziło o to, aby część drewna wyraźnie wystawała z wody, a także o „poprawę” proporcji akwa.

   

   


.jpg   DSCF0777starorzecze4.jpg (Rozmiar: 294.22 KB / Pobrań: 644)

Wywłócznik rdzawy dostał takiego parcia na żarówkę, że nawet nie "zauważył', iż opuścił już środowisko wodne.

   
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Baniak ma fajny klimat, bardzo mi się podoba.
Rośliny rosną przy takim świetle? Smile


240 l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
A sinice(?) Ci się tam pod powierzchnią aż zagotowały?:>
Bardzo fajny zbiorniczek, nie myślałeś nad uzupełnieniem obsady akwarium w coś ciekawego z labiryntów?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
(22-10-2012, 22:27 PM)Domino napisał(a): Baniak ma fajny klimat, bardzo mi się podoba.
Rośliny rosną przy takim świetle? Smile

jak widać na fotkach - cześć już wyłazi z wody. Wywłócznik chyba nawet zakwitł (ostatnia fotka), a jedna z łodyg wytworzyła jakby inny rodzaj liści (nadwodne?). Nie znam, się na oświetlaniu roślin, więc nie wiem - sugerujesz że 23W to mało? , albo że żarówka jest energooszczędna? nie da się na nią spojrzeć, chyba że w okularach słonecznychCool
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dla tych roslin co masz to akurat wystarczy swiatla. Wink Jedynie dla wywlocznika jest za malo, ale skoro rosnie nad tafla to mu starczy. Smile
Akwa ma fajny klimat, mi tez sie podoba. Mam podobne wymiary akwa. Cos tam moglbys dorzucic do obsady jak juz Ruki pisal. Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Nie sugeruje że 23w to mało... Tylko pewnie to zwykła żarówka i barwa jej to pewnie 2700k i dziwie się bo mi przy takim świetle w 25l nie chce nic rosnąć. :>


240 l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
(22-10-2012, 22:31 PM)Ruki napisał(a): A sinice(?) Ci się tam pod powierzchnią aż zagotowały?:>
Bardzo fajny zbiorniczek, nie myślałeś nad uzupełnieniem obsady akwarium w coś ciekawego z labiryntów?

nie sadzę żeby to były sinice raczej jakieś zwykłe glony, dokładnie nad tym miejscem była wspomniana żarówka, mech jawajski razem z tymi glonami utworzył platformę po której zaczął wspinać sie wywłoćznik.

miałem pewne obawy jak je potraktują brzanki, ale zamysł był rzeczywiście taki - jeden gatunek bardziej charakterystyczny dla wód płynących (brzanki), a drugi dla stających (labiryntowe), i podobnie z roślinami choć nie wiem czy mi się to udało.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Ja miałem podobny syf pod powierzchnią i były to piękne sinice. Smile
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
(22-10-2012, 22:44 PM)Domino napisał(a): Nie sugeruje że 23w to mało... Tylko pewnie to zwykła żarówka i barwa jej to pewnie 2700k i dziwie się bo mi przy takim świetle w 25l nie chce nic rosnąć. :>

Żarówka jest marki własnej Kaufland (możesz spróbować) i naprawdę daje dużo światła (glony), a te akurat mi się podobają, nie toleruję ich tylko na frontowej szybie. barwa światła jest w miarę naturalna, na jakimś szczególnym wzroście roślin mi nie zależy...Smile
(22-10-2012, 22:55 PM)Ruki napisał(a): Ja miałem podobny syf pod powierzchnią i były to piękne sinice. Smile

Miałem sinice w Zbiorniku do moczenia..., pojawiły sie po dodaniu wody z dojrzałego akwa (szarawy nalot) ale nie w miejscach oświetlonych tylko tam gdzie był ruch wody (tamto akwa miało tylko 11W oświetlenia), tutaj jest wrażny glonowy okrąg pod żarówką i nigdzie więcej.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Dobry wieczór Smile Jestem Killi - zbiornik mi się podoba, jest prawie idealny Wink
Piszę sobie właśnie do MA o głupotach, które zawarł tam pewien autor na temat brzanek a tu taki baniak Smile Fajnie, fajnie. A teraz błędy:
1. Ryba to Puntius pentazona
2. Poproszę fotkę ryby - powiem skąd pochodzi, ewentualnie jej przodkowie Wink Bo się różnią bardzo poszczególne populacje, chyba, że hodowana wsobnie - to widać po płetwąch.
3. Temperatura: i tu jest cyrk w sieci. Albo 20-26/8 albo 26-29. Czemu, a to kiedyś wyjaśnie, ale dużo w punkcie 2 Big Grin
4. Dajesz jakiś torf?
5. To ryba także wód stojących - patrz punkt 2 Wink
6. Jedna z niewielu ryb, która odławiana była w wodach o pH <4 (Borneo).
7. Błędnikowce wskazane, ale pełen urok będzie przy gatunkowym zbiorniku.

Brawo Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości