• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [30][Azja] Zatopione wzgórze -Kolcobrzuchy karłowate

#31
Wyglądają jak jakaś forma głodowa. O maj gat
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Dokładnie tak jak panowie napisali Paweł. Pobierają pokarm, czym je karmisz? Moje mają ładnie zaokrąglone brzuszki, ale codziennie wcinaja slimaki, daje jeszcze ochotke, jak arsik radził, bo nic z żywca innego u mnie nie kupie.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
W akwarium jest pełno ślimaków, co jakiś czas wpuszczam więcej. Mrożonek nie jedzą. Nie mam za bardzo dostępu do pokarmu żywego (ale postaram się coś kupić). Właściwie wyglądają podobnie od momentu jak do mnie przyszły, czyli od 3 tygodni.

Powiem jeszcze że ten który na filmiku jest na pierwszym planie cały czas (jest najbardziej ciekawski i największy- 2cm), jest taki chudy, cały czas pływa z poskładanymi płetwami. Różni się też ubarwieniem od dwóch pozostałych. Zastanawiam się czy to nie inny gatunek. Tamte dwa, te w plamki i jasno zielone mają bardziej okrągłe brzuchy i rozpościerają płetwy.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Paweł - mrożona, rozdrobniona krewetka konsumpcyjna <oczywiście rozmrożona>. Muszą to jeść...
Serio kiepsko wyglądają...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Jak mrożonek nie chcą to będą jeść krewetkę? Nie jestem przekonany. Spróbuje jeszcze kupić żywy pokarm (tylko jaki?) a jak się nie uda to mrożoną ochotkę, może to im posmakuje.
Dodam fotki, na każdej jest inny osobnik.


Załączone pliki Miniatury
           
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Paweł, tu nie chodzi o Twoje przekonanie a o to, byś miał zdrowe ryby.
Zrobisz jak uważasz, podałem to, co jadły wszystkie znane mi kolce a doradzałem tą karmę wielu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
(07-11-2012, 18:26 PM)pawel060 napisał(a): Jak mrożonek nie chcą to będą jeść krewetkę? Nie jestem przekonany. Spróbuje jeszcze kupić żywy pokarm (tylko jaki?) a jak się nie uda to mrożoną ochotkę, może to im posmakuje.

Zauważ, że to wszystko są mrożonki. Jeden woli mrożone jaja bawole, inny mrożoną rybę, a jeszcze inny lody. Spróbuj, nie gdybaj, preferencje ryb są różne, a jak nie masz doświadczenia to posłuchaj innych.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jeśli tam gdzie wcześniej były ktoś ich nie dokarmiał to może już być "po ptokach" i nigdy nie powrócą do przyzwoitego wyglądu.

Mogę wstawić filmik lub zdjęcia ze swoimi które miałem dla porównania.
[Obrazek: diyWI0o.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Dobrze by było się dowidzieć czym były karmione, u poprzedniego właściciela. Jeśli jest taka możliwość.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Chciałem tylko napisać, że jedzą żywą ochotkę i wodzienia oraz mrożoną ochotkę ale dużo mniej chętnie niż żywą. Wyglądają oczywiście też już znacznie lepiej Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości