• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Moduły lub tło BTN jako miejsce na biologa

#11
Dzieki..Smile dysza wylotu Tunze jest skierowana ku gorze a na wylot 1 z kubelkow zalozylem dyfuzor i w okresie letnim kiedy temperatura w akwie byla bardzo wysoka ratowalo mi to sytuacje...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Czyli na co dzień, poza sytuacjami z podniesioną temperaturą, zwykłe falowanie powierzchni wystarcza?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Tak to z reguly wystarcza.Niewiele osob (przynajmniej w malawi) korzysta z tego typu napowietrzania.Jedynie w wypadkach ekstremalnych takich jak- wysokie temperatury wody w okresie letnim , -w czasie leczenia ryb itp.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
OK, dziękuję za dotychczasowe wyczerpujące informacje. Muszę trochę pokombinować z tymi modułami, bo akwarium z Tanganiką mam ustawione na tej samej ścianie, co sofa (małżeński kompromis) i na tym polu nic już nie zmienięBig Grin Ułożenie modułów bardziej skupiłbym na bocznej szybie 60x60 i max 60% długości ściany tylnej 160x60. Do tego coś na dno. Wymaga to jednak rozważnego przemyślenia w kwestii finanse a efekt. Na chwilę obecną wygląda to u mnie tak:
1. widok na wprost:
   

2. widok z perspektywy codziennej komunikacji
   

3. widok z sofy
   
   

.jpg   DSC01931.JPG (Rozmiar: 89.25 KB / Pobrań: 140)

.jpg   DSC01932.JPG (Rozmiar: 81.44 KB / Pobrań: 145)

.jpg   DSC01933.JPG (Rozmiar: 82.49 KB / Pobrań: 147)

Jakoś nie do końca jestem zadowolony, stąd poszukiwanie rozwiązań. Choć w głowie dźwięczy maksyma, że lepsze jest wrogiem dobrego.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Moduly musza byc umocowane tak by " technika " ukryta w nich nie byla widoczna z 2 strony akwy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Tak to wyglada obecnie...


Załączone pliki Miniatury
               
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Dzięki za kolejną porcję zdjęć. Ostatnia fota - jest klimat !
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
Kurde jjacek, jak Ty to robisz, że te twoje moduły są cały czas takie czyste? Większość malawistów dąży do posiadania glonów na dekoracjach, jest jednak grono takich, którym to nie pasuje i chociaż by chcieli to i tak walczą z obrastaniem dekoracji. Czy Ty je czyścisz jakoś czy stosujesz na co dzień tak słabe oświetlenie?

Filtracja za modułami bądź tłem jest dobrym rozwiązaniem pod jednym warunkiem, musi być funkcjonalna w obsłudze, trzeba to bardzo dobrze przemyśleć przed wykonaniem. Oczywiście doświadczenia jakimi dzieli się z nami jjacek są bezcenne Smile

Szymon, jak już coś nowego wykombinujesz to podziel się z nami bo u nas to jeszcze rzadkie rozwiązania.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości