• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara geayi

#31
Ewidentnie parka się dobrała Smile Ładnie się wybarwiają. Myślisz, że już coś wykombinowały ?
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Zagląda tam do tego kokosu i zagląda. Coś się święci Tongue Fajne rybska, widać, że nie są jakieś bojaźliwe. Trochę mi przypominają moje boliwijki. Tak odrobinkę Wink


Kawałek korzenia przy kokosie wygląda jak czaszka byka ^^ Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Szybkie są Cool

@mei: o tym korzeniu pomyślałem to samo - czy Kuba już nam się starzeje i wkłada porcelanowe czaszki do akwarium Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Podesłałem mu coś z wykopków... a niech ma w akwarium Smile

Qba - kupuje pampersy już dla małych Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Niesamowite jak się zmieniły w ciągu jednego miesiąca!
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
To jest czaszka psa , nie byka Wink Fakt, starzeję się, ale nie do tego stopnia Smile
ZZ, jeszcze nic nie wykombinowały, ale pewnie kwestia czasu, bo nawet te mniejsze satany są już przeganiane z tego terytorium.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Akwarium naprawdę robi wrażenie, zdrowe rośliny, piękne ryby, zwłaszcza ryby! Jednak sama aranżacja nie jest powodem dla którego napisze tutaj swój pierwszy post. Chciałem się dowiedzieć czegoś więcej odnoście Guianacara geayi. Jak nie lubię "waszych pielęgnic" tak te rybki naprawdę mi się spodobały.
W sumie nie wiem czy powinien założyć oddzielny watek czy mogę zapytać tutaj wiec jeżeli mod uzna, ze to kwalifikuje się na oddzielny temat to proszę o skasowanie tego posta, a ja zadam pytanie w odpowiednim dziale.
Ogólnie trochę przyjrzałem się im na rożnych filmach yt i opisach i jak to ziemiojady są dość ruchliwe i chyba odrobinkę agresywne.
do rzeczy - mój największy zbiornik to 375l w którym pływa stado dorosłych dyskowców. Czy połączenie tych ryb w takim akwarium jest możliwe, czy te gatunki się dogadają?
kolega skutecznie połączył te ryby ze skalarami, ale skalar, a dysk to jednak ogromna różnica.
jak obecnie wygląda sprawa z dostępnością tych ryb? allegro niestety nic nie wie na ten temat.
Może autor tematu mi coś podpowie? Jak one się zachowują względem skalarów? Czy ławica jakiejś drobnicy jest przy nich możliwa? google mówi, ze Qbsztyk również miał te rybki wiec liczę na jakieś sensowne odpowiedzi.
Aloha wszystkim!

Post przeniesiony. Tu chyba będzie dobre miejsce na niego, jutro też coś Ci napiszę jeśli będą jakieś niejasności. - qbsztyk
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Wczoraj przed zgaszeniem światła zobaczyłem, że jednej z samiczek coś stało się z tyłkiem Wink

   

   

   

   

Co ciekawe, wcześniej opisywana przeze mnie parka, która jakiś czas temu się dobrała, rozstała się jakieś 3 dni temu, a do kokosa po prostu wprosiła się ta wariatka.
Od początku jej ubarwienie trochę odbiegało od innych, większość czasu jest taka ciemniejsza (jakby zestresowana) i ganiała wszystko dookoła. Być może była gotowa do tarła i nie mogła znaleźć swojego rycerza Smile A samiec być może będąc od dłuższego czasu gotowy do odbycia tarła, znudził się poprzednią panną i przygarnął gotową samiczkę. Ciekaw jestem co z tego będzie, zobaczymy Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
No, gratki Kuba. Pierwsze koty za płoty, ładnie wygląda samiczka Wink
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Łał, ale dostała pasków!
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości