• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Guianacara geayi

#21
Witaj na forum peroxysom Smile

To Twój blog ten z podpisu? Nie natknąłem się na niego wcześniej, a wygląda na bardzo ciekawy! Nie ukrywam, że interesuję się nieco akwarystyką morską (ale w wersji pico) Smile

I żeby nie było całkiem OT...

Czy w diecie gujanek są jakieś szczególne wskazania i przeciwskazania?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(12-10-2012, 12:06 PM)Topielec napisał(a): Czy w diecie gujanek są jakieś szczególne wskazania i przeciwskazania?

Nie ma Big Grin
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Witam!
Zimna Zośka: tak to chyba te widziałeś. Fotki będą; mam zamiar załorzyć swój wątek jak tylko będę miał chwilkę. Tarło miałem, co najmniej jedno, wtedy widziałem ikre. Kilka razy mogły złożyć ją w takim miejscu że trudno dostrzec czy jest. Ciekawych zachowań jest mnóstwo choć ostatnio moje Guianacary prowadzą dosyć skryty tryb życia. Link do filmiku z dzisiaj przedstawiającego jedno z zachowań tzw. chasing > wszystkie ryby plywają razem po całym akwarium strosząc płetwy i pokrywy skrzelowe, czasem po czymś takim para zaczyna przygotowywac miejsce na tarło.
Topielec: tak to mój blog, cieszę się że komus się podoba, choć chciałbym mieć więcej czasu żeby na nim pisać.

Co do diety to moje jedzą różne płatki, granulki, mysis, artemia, czerwone i czarne larwy komarów i co tam jeszcze wpadnie, czasem nawet mrożonki dla ryb morskich. Preferują natomiast drobne pokarmy i takie które leżą na podłożu.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(13-10-2012, 21:25 PM)peroxysom napisał(a): Witam!
Zimna Zośka: tak to chyba te widziałeś. Fotki będą; mam zamiar załorzyć swój wątek jak tylko będę miał chwilkę. Tarło miałem, co najmniej jedno, wtedy widziałem ikre. Kilka razy mogły złożyć ją w takim miejscu że trudno dostrzec czy jest. Ciekawych zachowań jest mnóstwo choć ostatnio moje Guianacary prowadzą dosyć skryty tryb życia. Link do filmiku z dzisiaj przedstawiającego jedno z zachowań tzw. chasing > wszystkie ryby plywają razem po całym akwarium strosząc płetwy i pokrywy skrzelowe, czasem po czymś takim para zaczyna przygotowywac miejsce na tarło.

Piotr, powiem Ci, że na tym filmiku, to mi to wygląda jakby były dwie samice i dwa samce. Ew. jeden z samców jest taki zniewieściały.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
No właśnie nie jestem pewien co mam. Ten największy przystępował do tarła lub przygotowywał się do niego z wszystkimi pozostałymi trzema. Z drugiej strony przy tym tarle gdzie widziałem ikre to ten najwiekszy zachowywał się jak samica - odgonił partnera z gniazda i miał pomarańczowa głowę, tak wg. opisu Davida zachowują się samice. Ostatnio natomiast przybrał bardziej stonowane barwy.
Problemem jest to że one składają ikrę od spodniej strony kawałka drewna, który zazwyczaj jest tak odwrócony że jej nie widac, i nie widać kto składa a kto zapładnia.
Poza tym homoseksualne pary też się u ryb zdażają, co jeszcze komplikuje sytuację. Postaram się więcej je obserwowac bo ostatnio już wręcz zdziczały tak mało czasu siedzę przed akwarium, niestety.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Nie wiem jak tam u Ciebie z kryjówkami, ale może jako groty (bo w takich miejscach się wycierają) spróbuj zastosować jakieś duże kokosy w kilku miejscach. Może coś z tego wyjdzie i jeśli faktycznie masz układ 2m+2f, to może się jakoś rozdzielą i będziesz miał pewność. Moje G. stergiosi, zawsze wycierały się własnie w kokosach.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Mnie też pachnie 2+2 Smile, było by "genialishe" Smile, ale odnośnie takich spekulacji u pielęgnic to można się gruuuubbbooo pomylić( sam tak miałem, mój niby na 100% samiec, wyrośnięte bydle i ubarwione w kolorach dominanta - V.hartwegi-okazał się być nieźle napakowaną samicą, która około 1 tygodnia temu straciła dominację na rzecz nieco mniejszego samca - skąd wiem że samca, otóż kawaler wziął się za inną samicę i złożyły ikrę Smile)Gujanki super! Akwarium też fajne. Przepraszam za mały OT.
540L; 2szt. Vieja hartwegi. Wreszcie to wygląda dobrze! Czekam na młode.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Jakub kokosy jakos mi estetycznie nie pasujaWink Poza tym czy one wejda do kokosa? Nie wiem, nie uzywalem jeszcze kokosow ale nie wyobrazam sobie ryby dlugosci kokosa w kokosie. Chyba ze bym znalazl jakies mega kokosySmile
Tak czy inaczej dolozylem ostatnio dwa duze kawalki drewna i kryjowek jest teraz naprawde sporo. Na razie dominujaca ryba (wydaje mi sie ze samica) kursuje miedzy wszystkimi kryjowkami i wygania inne ryby ktorym robi sie za wygodnie w jednym miejscu.
Ciekaw jestem czy sytuacja polepszylaby sie z wieksza iloscia ryb czy moze agresja tylko wzrosnie?
Ciekawe jak to sie u Ciebie rozwinie.
Ostatnio jestem jednak troche zawiedziony bo ryby tylko przemykaja miedzy kryjowkami i specjalnie ich nie widac (oczywiscie jestem swiadomy ze nie sa to ryby typu skalary czy dyskowce plywajace wiekszosc czasu w otwartej przestrzeni ale wydaje mi sie ze Guianacary ogranicza u mnie wielkosc akwarium).
Do tego dochodzi fakt ze jak wszystkie ryby po jakims czasie w akwarium traca czesc swoich naturalnych zachowan, np. prawie calkiem przestaly juz przesiewac piasek w poszukiwaniu pokarmu - moze za dobrze je karmie?

p.s. przepraszam za brak polskich znakow ale czasem ta opcja mi po prostu nie dziala.
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
Piotr, jeśli chodzi o kokosy, to według mnie lepiej pasują do drewna niż np. doniczki, które niektórzy wkładają do akwarium, co według mnie wygląda mega źle, no chyba ,że jest to akwarium typowo tarliskowe, to da się jeszcze przełknąć.
Co do wielkości, to wybieraj takie największe, wcisnij je w piach, aby całe nie wystawały (lepszy wygląd Wink). Ogólnie Guianacara, z tego co zauważyłem lubią takie ciasne norki, a mój samiec stergiosi (13cm) bez problemów wycierał się ze swoją panią w kokosach i nie były to jakieś kokosy mutanty Smile
Co do ilości, uważam, że w swoim akrwarium, jeśli będą tam tylko skalary, mogłbyś spokojnie trzymać 3 pary Guianacara. Więc według mnie, dobrym ruchem będzie dokoptowanie jeszcze kilku sztuk. No i załóż temat ze swoim akwarium w prezentacjach, pooceniamy Wink

Jeśli chodzi o moje, to jedna parka już mi się dobrała, kolorki też się podkręciły, już nie są takie blade jak na początku, wyraźnie zaczęły rosnąć i robią się coraz ładniejsze Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Filmik z wczoraj.
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 2 gości