• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Multifasciatus

#11
Fotki są jakości średniej z przed przemeblowania. Zbrojnika też już nie ma. Na razie , jak wspominałem, tylko multifasciatusy i brevisy.
[Obrazek: multifasciatus.jpg]
[Obrazek: akwariumx.jpg]

Robert.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Muszle powinieneś bardziej rozrzucić. Ryby same je poukładają w sposób, który będzie im odpowiadał. O ile multiki powinny się pogodzić w większym skupisku, o tyle brevisy (samce) nie bardzo.
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Fajne maluchySmile akwa tez spoko.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
(21-08-2011, 18:22 PM)Robert M. napisał(a):
(21-08-2011, 08:42 AM)Pawlosma napisał(a): U mnie żyły w haremie Marto , samiec tarł się z 3 samicami bardzo często .
Samice nie były zbytnio konfliktowe.

Więc uważam , że żyją w haremach , chociaż parki też są dopuszczalne.

Dla haremu starczy akwa 45l , ale z racji tego , że ciekawie wyglądają w większej grupce minimum to 60-80l .

A dla kolonii 112l .

A dałeś im możliwość zgodnego z naturą życia? Zrób tak i zobaczysz jaki będzie efekt. Pomijam, że to lepiej dla Twojej hodowli. 1 samiec to rozpowszechnianie tych samych genów. Przemyśl to poczytaj i potem zobaczysz.

Marta

Nie ma potrzeby czytania , ryby te miałem w haremie z jednym samcem jak i z innymi . Zawsze samiec jeden dominował i się tarł , reszta też , ale czuły respekt .

Miałem sytuację w akwa 60x30 , były dwa haremy : 1+3 i 1+2 .

PS.ryby miałem 3-4 lata.
[Obrazek: kpfabaner.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Czytanie jest zawsze konieczne - uczymy się do końca życia. Ja jestem już stara, ale czytam i uczę się cały czas.

Nigdy nie widziałam, aby u odłowów dominował w akwarium jeden samiec. Nawet terytoria sobie oznaczały. No ale to odłowy.

Marta
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości