• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [450L][Hm....]

#31
(10-11-2012, 22:33 PM)piotrK napisał(a): Oto i efekt:

Efekt jest bardzo zacny, że tak powiem Smile. Chyba najfajniejszy z tych, które widziałem w tym szkle. No i taka głupia trawka, a ile uroku dodaje Smile
"Ludzie to największe ścierwo tego świata."
-------------------------------------
[Obrazek: 1procent-waw-pl.png]
-------------------------------------
[Obrazek: sa.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Trawka dobra jest Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Świetnie wyszło Wink Coraz bardziej jestem przekonany że ustawienie korzeni po bokach zbiornika daje bardzo dobry efekt Smile
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
Też mi się podoba, chociaż nie lubię zielska Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Niesamowite ryby i akwa marzenie!
Czy ryby sa z odlowu?
Pozdrawiam, Piotr >>(XXX)'>

Akwaria: 840 słone, 360 aklimatyzacja Monodactylus sebae do słonej wody, 200 azja roslinne, 160 axolotle córki, 60 Panaqolus, 42 roślinne, 25 krewetki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Dzięki
Ryby są, o ile mi wiadomo po rodzicach z odłowu, ale mogę się mylić. Cały czas żywię nadzieję na uzupełnienie obsady... Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Piotrek, wyszło naprawdę świetnie! Ryby zajęły konkretne terytoria?
Pozdrawiam,
Adam
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Duży uvinzae siedzi pod wielkim korzeniem po prawej - reszta gania się po całym akwarium, może największy m. objął jakąś miejscówę wśród korzeni po lewej, ale rzekłbym, że jest to dość zmienne. Za to inny malagaraziensis, o ile nie jest właśnie przeganiany, to czasem zasiada na tej "nodze" korzenia po prawej i obserwuje całe akwarium - i mój pokój pewnie też.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Piotr czy nadal masz tylko tego hamburga jako filtrację? Daje to radę w takim akwarium? Jak oceniasz pracę tego filtra po pewnym już czasie korzystania z niego?
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
Cześć,
Oczywiście, filtr działa nadal w takiej konfiguracji jak opisana w pierwszym poście. Moim zdaniem jako filtracja mechaniczna sprawdza się wzorowo. Dodatkowo odpowiednie ustawienie wylotu pompy powoduje, że cały syf (a jest tego trochę - Orthochromis to sprawni jego producenci) zbiera się na powierzchni gąbki, albo ju jej podstawy, skąd łatwo da się go zebrać odmulaczem. Gąbkę czyszczę średnio co 3-4 tygodnie, po prostu opłukując ją wodą z akwarium. Popełniałem dotychczas jeden błąd - zanim wyciągałem gąbkę do czyszczenia, nie zbierałem z jej powierzchni brudu za pomocą odmulacza, i sporo zawartości gąbki spadało z powrotem do akwarium...

Ogólnie to jestem zadowolony, ale nie wiem czy taka filtracja nadawałaby się do większej grupy roślinożerców, np. trofeusów. Wtedy potrzebna byłaby jeszcze hydroponika, coby pilnowała związków azotowych. Ale do skromniejszych obsad z mięsożercami, to jest idealna filtracja. Nie rzuca się w oczy, woda jest czyściutka, powierzchnia dla bakterii duża, a obsługa łatwa. Czego chcieć więcej?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości