• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: śmierć haplochromini

#11
Bo to grzałka aquael. Szkoda, że straciłeś tyle ryb. Wywal to dziadostwo i kup Jagera (eheim).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dokładnie. Teraz pytanie skąd te 21 stopni wcześniej.
Ugotowanie nie wyklucza porażenia. Grzałka w jakim jest stanie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
włożenie tej grzałki ponownie do zbiornika byłoby szczytem idiotyzmu,
co do porażenia to chyba wszystkie ryby by padły?! a 21 stopni stąd, że nie grzeję z reguły w okresie letnim
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Niekoniecznie wszystkie. Cóż, odpowiedzi nie ma, zatem napisze tylko, że przykro mi z powodu tego wypadku. Sam właśnie uśmiercam ryby i to serio nic miłego Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
szkoda - miałeś chyba jedyna poza mną i Chorzowem stado "matumbi hunter" Sad tippedy były od dempseya?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Uprzedzę odpowiedz byluplusa - tak "tipped blue" były ode mnie. A co do "matubi hunter" istnieją jeszcze dwa stada Wink moje i mojego brata
(notabene mamy zdublowane prawie wszystkie posiadane gatunki).

byluplus poszło na priv.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
tak, to prawda, ryby były od Dempseya i coś czuję, że znowu będę musiał się do niego uśmiechnąć Smile
jak to mówił maciej stuhr w chłopakach nie płaczą - nie wiem jak? i nie wiem czy?, ale .....odbuduję hodowlę,
to był dla mnie mały smoleńsk
Krzysiek - matubi podchodziły do tarła w super układzie 4/3 - i tego najbardziej szkoda
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(28-09-2012, 19:48 PM)dempsey napisał(a): Uprzedzę odpowiedz byluplusa - tak "tipped blue" były ode mnie. A co do "matubi hunter" istnieją jeszcze dwa stada Wink moje i mojego brata
(notabene mamy zdublowane prawie wszystkie posiadane gatunki).

byluplus poszło na priv.

NO TAK Smile zapomniałem Smile

bardzo się cieszę Smile jak byś czasem rezygnował z tippedów to daj znać wezmę Twoje ryby

byluplus - 3mam kciuki
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(28-09-2012, 17:40 PM)byluplus napisał(a): aż tu nagle wypływa jakby niewzruszony młody (4cm) samczyk a.latifasciata ; o co chodzi? to pytanie przestało być zagadką w momencie gdy dotknąłem szyby, Kris zgadł - ryby zostały ugotowane - (przeżył również 30 cm plecostomus, który przytulił się do wielkiego głazu),
cała historia zaczęła się nie pozornie, mianowicie widząc 22"C na termometrze postanowiłem ją podbić do 25-27, odpaliłem grzałkę i po 24h nastąpiło co opisuję,
pytanie: jak to jest możliwe, że grzałka aquael 150 z termostatem nabiła 37"C ? (pomijając fakt, że skala kończy się na 31"C)
odpowiedzi nie znam, awaria grzałki? nie wiem

Szkoda że miałem racje, ale ja też to kiedyś przerobiłem tylko to był czas tych sterowników z sondą wkładaną do wody i podpinało się zwykłą grzałkę. Też mu się coś podziało. Przeżyło mi w tedy 2-3 ryby z całej obsadySad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Nie ma nawet żadnych szans na to, abym zrezygnował z "tipped blue" Smile. Mam zamiar odmłodzić obsadę, tak więc znajdzie się kilka szt. dla Ciebie, zostanie tylko kwestia zorganizowania transportu.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości