• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: CW do 200l zbiornika

#31
Pasowałoby porobić kryjówki dla pielęgniczek np kokos, lub jakiś korzeń , no i coś za łyso jest, trzeba też samiczkom rozdzielić terytoria, jakieś granice porobić korzeniem.
Nie wiem czy dobrze widzę ale jeśli ta roslina na środku to Anubias to wyjmij go z piachu bo korzeń zgnije, Anubiasy przyczepia sie do korzenia itp.
No i pilnuj związków azotowych zanim wpuścisz resztę ryb, bo te jak widzę muszą przez to przejść Sad
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
Mam jeszcze trochę korzeni to coś pokombinuję, myślałem o kokosie, ale nie wiem czy za bardzo pasuję do amazonki.
Dokładnie to Anubias dzięki za rade, przyczepię go do korzenia. Co do związków azotowych, badam prawie co dziennie i na razie wszystko ok.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Dokładnie to co Benek mówi, w akwa strasznie łyso jest, musisz porobić wiele kryjówek dla apisto bo one to kochają. Powsadzaj więcej cienkich korzonków, patyczków itp. oraz kokosy na dno, wtedy to będzie jakoś wyglądać. Na środek akwarium daj jakiś większy korzonek żeby rozdzielić terytorium...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(01-10-2012, 19:09 PM)pauliq napisał(a): Dokładnie to Anubias dzięki za rade, przyczepię go do korzenia.

A tu się nie mogę zgodzić, a co, wujek jak zwykle pod prąd Smile

Korzenie u anubiasów mogą być w podłożu, ważne aby kłącze było na powierzchni. Tak to wygląda w naturze Wink Podobnie jest z mikrozorium, to świetnie rośnie w podłożu Smile



polecam też zerknąć tu, co prawda Malezja, ale daje do myślenia:
http://www.fhurzan.blogspot.com/
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Świetny pomysł Killi, w takim razie robimy koledze paludarium Big Grin
Dopowiem że w moim pierdolniku z adoketami dwa liście anubiasa rosną ponad taflą wody i świetnie się mają (no, jeden troszkę się przypalił oświetleniem Wink )
Trochę dałeś do myślenia i wychodzi na to że nadawałby się do hydrponiki.
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
(30-09-2012, 13:12 PM)macben napisał(a): Może Otocinclus affinis, jeśli są dostepne to tak z 15-20szt. ewentualnie Otocinclus Cocama tylke że te drugie są drogie Tongue
Są i cocoma ale 25zl sztuka co przy 20 sztukach...........
ale są ładne i nie wiem czy nie wz/iąść z 10 sztuczek Big Grin

To co mam zrobić z tym anubisem? Duży to on nie jest, żeby wystawać z wody to chyba na korzeń muszę go dać.
Podskoczę do sklepu po jakieś mniejsze korzonki, ryby to i tak myślę że będą za jakies 2tyg
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Zostaw już jak masz tego anubiasa. Najważniejsza kwestia to:
Więcej syfu! Big Grin

<jak ja to lubię pisać Big Grin >
Zagrać dno i doprowadź akwarium do zasiedlenia.
Idziesz dobrą drogą.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Jak jednak przymocowalbym tego Anubiaska do korzonka Tongue , mój znajomy ma posadzonego w piachu i jest marny a w dodatku cieniutko rośnie, drugim argumentem jest to że fajnie wyglądają zwisajace i oplatajace korzenie tej rośliny.
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
A ma pod piaskiem torf, ziemię, substrat? Zapewne nie Wink
Fajnie to wygląda... Kwestia gustu, ja pisze tylko, że tak można i jest to zgodne z prawdą natury Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
He, he, jak kiedyś bardzo dawno temu kupiłem swojego pierwszego anubiasa, kupowało się go wtedy jako rarytas a cena liczona była od ilości listków, to posadziłem go w podłożu, rozrósł się niesamowicie i nawet na nim zarobiłem dzieląc kłącze i sprzedając w akwarystyku. Rósł u mnie w ten sposób ładnych kilka lat i dopiero po tym czasie dowiedziałem się, że można go mocować do korzeni i kamieni. Czyli sytuacja zupełnie odwrotna niż w dzisiejszych czasach gdzie większość myśli, że nie sadzimy go w podłożu Big Grin

Wracając do tematu akwarium to jak dla mnie brakuje w nim czegokolwiek na dnie, tam jest zbyt płasko i pusto - oczywiście nie mówię tutaj o plastikowym nurku Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości