• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: CW do 200l zbiornika

#1
Witam, chciałbym obsadzić pielegniczkami swój baniaczek. Na początku chciałem pielęgnicami, ale rosną za duże i nie pasują do obsady co już posiadam Smile

Baniak jest nowy 200L, mam go ok 14 dni na razie pływa w nim
30 neon czerowny
7 kiryski pandy
4 kiryski sterbay
4 spizowe
4 albinosy

Twardość nie mierzyłem ale podają że ok 15n
PH w kranie 7.2
NH3 i No2 bliskie 0
Na dniach przyjdzie filtr RO

Dno jasny piasek, duży korzeń, 3 roślinki.

Co polecacie i w jakiej ilości. Na allegro blisko mnie ktoś sprzedaję PIELĘGNICZKI RAMIREZA.



 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Żeś zaszalał z tymi kiryskami. Wink Lepiej by wyglądała grupa jednego lub dwóch gatunków.

Co do obsady pielęgniczkowej to dwa pytania na początek. Wink
Pierwsze: podaj wymiary akwarium.
Drugie: masz jakieś doświadczenie z pielęgniczkami?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
100x40x50(wysokość)
Nie mam doświadczenia, kiedyś 10 lat temu miałem akwarium, ale miało 10l i pływało parę gupików Smile
A co do kirysków mi się podobają jak buszują ;D
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Pauliq, z kiryskami mi chodziło o to, że większe grupki jednego gatunku to jest to. Wink Ale już musztarda po obiedzie. Wink
Skoro doświadczenie zerowe to polecam pielęgniczki kakadu, na takie akwarium harem 1+3. A jakbyą zjechał z parametrami- pH w okolice 6.0, a twardością ogólną poniżej 4*n mógłbyś spróbować z haremem 1+2 Apistogramma baenschi(o ile są jeszcze w Polsce dostępne).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
(27-09-2012, 00:09 AM)Ruki napisał(a): Pauliq, z kiryskami mi chodziło o to, że większe grupki jednego gatunku to jest to. Wink Ale już musztarda po obiedzie. Wink
Skoro doświadczenie zerowe to polecam pielęgniczki kakadu, na takie akwarium harem 1+3. A jakbyą zjechał z parametrami- pH w okolice 6.0, a twardością ogólną poniżej 4*n mógłbyś spróbować z haremem 1+2 Apistogramma baenschi(o ile są jeszcze w Polsce dostępne).

z ph i twardością to raczej problemu nie będzie zobaczę jak odpalę RO;]


no kurde ta Apistogramma baenschi to konkretnie ładna, ale pewnie będzie problem ją dostać Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
(27-09-2012, 00:09 AM)Ruki napisał(a): Pauliq, z kiryskami mi chodziło o to, że większe grupki jednego gatunku to jest to. Wink
Skoro doświadczenie zerowe to polecam pielęgniczki kakadu, na takie akwarium harem 1+3. A jakbyą zjechał z parametrami- pH w okolice 6.0, a twardością ogólną poniżej 4*n mógłbyś spróbować z haremem 1+2 Apistogramma baenschi(o ile są jeszcze w Polsce dostępne).
Zawsze lepsza większa gromada jednego gatunku, niż małe grupki kilku, przy rybach ławicowych. A. baenschi będą dostępne w Polsce zawsze Big Grin, jest to jedyny gatunek, który nie podlega fluktuacji w moich akwariach, a co jakiś czas zamawiam sobie partię dzikusów dla odświeżenia krwi.
Przy tej wysokości zbiornika, jeśli jest przykryty śmiało można dołożyć ładne stadko pstrążenic, 20-30 sztuk strigaty lub martae albo 30-40 sztuk myersi.

pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
To jak Pawle sądzisz, doradzamy koledze Inki? Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(27-09-2012, 11:51 AM)Ruki napisał(a): To jak Pawle sądzisz, doradzamy koledze Inki? Wink
Możemy doradzić Big Grin, bo to jedne z najładniejszych i co ważne dość "twardych" pielęgniczek, sam od nich zaczynałem swój powrót do akwarystyki, po nastu latach, wstyd się przyznać, ale w początkowych zabawach "mpawa" z chemią wody dzielnie zniosły spadek pH z 7 na 6 w ciągu kilku godzin Blush.

pozdrawiam
Paweł
Aktualnie - Apistogramma: kullanderii, sp alto tapiche, sp. miua, velifera.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Może ja poproszę zdjęcia zbiornika, bo parametry parametrami, obsada obsadą, ale aranż istotny również prawda? Big Grin
Kolega może napisze jakie podłoże, co w zbiorniku, jaką filtracją dysponuje Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
Akwarium jest przykryte z 2x30w aqua glow i sun glow (tej jeszcze nie ma zbił kurier) ale ponoć już jedzie Tongue
Filtry JBL701 kubełki - gąbka, ceramika, kulki, i 200g torfu w granulkach.
Wewnętrzny - gąbka.
Podłoże piasek.
Jutro wyśle fotki.

Te kakadu są bardzo fajne. Jak bym 1samca i 2 samice, to już raczej nic więcej?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości