• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [Ameryka Centralna] Astyanax mexicanus

#11
Też mi to wygląda na wrotki.
Trzymam kciuki za odchowanie maluchów, zwłaszcza ze względu na miasto, w którym mieszkasz - mógłbym odebrać młode osobiście w razie, gdybyś sprzedawał... Big Grin
[164 l] - CA
[25 l] - "nano" SA BW
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Słowem - szczęście w nieszczęściu. Może akurat uda się odchować kilka sztuk. Szkoda że tak mało jest informacji o hodowli tych ryb (w przeciwieństwie do ślepego podgatunku). Myślę, że mógłbyś podawać tym młodym niewielkie ilości pylistego, suchego pokarmu.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Właśnie, macie doświadczenia z pylistymi pokarmami suchymi, co polecacie?

Jeżeli chodzi o informacje to jeżeli dołożyć do tego jeszcze brak znajomości języków to wychodzi "zero" Sad
Być może będziemy pionierami na naszym forum i opanujemy temat dla potomnych Tongue

Zastanawia mnie dlaczego ryby tak skrajnie blisko podchodzą z tarłem do tafli wody, ciekawe jak to wygląda w naturze. Ryby przywiezione są od Tillmana a przeglądając jego cennik znalazłem jedynie Astyanaxy dzikusy Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Ja Ci mogę polecić tabletki niby dla ryb dennych Tetra Tabimin. One po jakimś czasie leżenia w baniaku (ok. 30-60 minut) dosłownie się rozpadają na pył. Ja te tabletki dorzucałam jako dodatkowe papu moim A.thomasi jak były malutkie i teraz dorzucam je małym E.lucanusi Smile
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Ja narybek karmiłem sera micron i szczerze polecam.
Życzę ci abyś odchował te ciekawe śledzieWink

[412] [AMERYKA CENTRALNA]
[112] [AMERYKA CENTRALNA]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Dzięki za porady odnośnie pokarmu.
Ostatecznie kupiłem JBL Nobil fluid - pokarm w postaci zawiesiny z dodatkiem artemii - polecam

Moja "wytwórnia" Astyanaxów daje pozytywne efekty Smile
Sump okazał się idealnym inkubatorem dla ikry, podział komór nabrał nowy wymiar, nie ma w nich obecnie miejsca na media filtracyjne Tongue jest za to selekcja narybku.

Do pierwszej komory z gąbkami wpada rozproszona w akwarium ikra, nie ma jej póki co zbyt wiele bo ryby szybko zjadają świeży kawiorek w trakcie tarła. Jest to jednak proces ciągły i pojawiają się co kilka dni kolejne rybki, które muszę oddzielać od wcześniej pojawiających się braci i sióstr. Tak więc kolejna komora służy jako przechowalnia dla bardziej wyrośniętego narybku a kolejna do jeszcze większego. Dosyć długa nieobecność w domu trochę zaburzyła ten schemat ale w obecnej chwili w ostatniej komorze pływa 6 całkiem sporych Astyanaxów Big Grin Biorąc pod uwagę, że to ryby rzeczne spory prąd w ostatniej komorze sumpa kompletnie im nie przeszkadza, ma to jednak swoje minusy - kłopot z fotografowaniem

   

Jeden z mieszkańców "ostatniej komory" - byczek ma jakieś 10 mm

Sorki za jakość zdjęcia ale nad sumpem nie mam oświetlenia a ryby są wyjątkowo ruchliwe
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Fajny maluch no i niezła "fabryka" Ci wyszła Big Grin
Masz jakieś pytania? Pisz na forum Wink

[Obrazek: _XIS8445_100hYT.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
No i skończy się w Polsce problem z szukaniem towarzyszących dla Centrusów Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Dzięki Smile

W mojej "fabryce" brakuje jeszcze elementu, który zwiększył by ilość wpadającej ikry, ale spróbuję nad tym popracować, być może jakieś dodatkowe elementy przy powierzchni wody blisko komina od sumpa zachęci tarlaki do składania ikry w tej części akwarium, obecnie robią to zazwyczaj po przeciwległej stronie akwarium Sad
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Brawo Filip, linia produkcyjna ruszyła Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości