• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25][Azja] Akwarium dla babek

#21
Ładnie sobie urządziły dno, po swojemu, teraz masz naturalnie Wink
Jumpeveryone
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Świetne ryby Smile Zauważyłem że różnią się ubarwieniem.Zależy to od pozycji w stadzie ? Płci? Od nastroju ? Czy od warunków w jakich żyją ?
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
(28-10-2012, 20:55 PM)PoCzĄtKuJąCy napisał(a): Zauważyłem że różnią się ubarwieniem.Zależy to od pozycji w stadzie ? Płci? Od nastroju ? Czy od warunków w jakich żyją ?

Dokładnie, znaczenia różnią się ubarwieniem. Myślę że wszystko to ma istotny wpław. Najbardziej wybarwiony (najciemniej) samiec jest dominujący. Możliwe, że występuje u nich polimorfizm. Posiadam 3 samce i 1 samicę- to ta słabo wybarwiona z podłużnym czarnym paskiem wzdłuż ciała Wink

Do tej pory nie mogę sobie poradzić z identyfikacją gatunku. Najbardziej prawdopodobne wydaje mi się że jest to Stiphodon sp. Raibinow.

Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Tak myślałem że ten ciemny to dominat w akwarium Smile Ciągle ganiał za innymi.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Coś nowego w zbiorniku ?? Smile
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
Oprócz tego że babki chudną ostatnio to nic nowego. Nie wiem czym to jest spowodowane, czytałem że u Stiphodonów dość często się to spotyka. Chudną z niewiadomej przyczyny i zdychają. Również inne osoby się z tym spotkały. Karmię je przeróżnymi pokarmami, głównie granulatami i tabletkami ze spiruliną oraz dla krewetek. Teraz też podaję im plankton zielony mrożonkę. Tak więc głównie roślinny, czasem jakąś tabletkę z większą ilością zwierzęcego wrzucę. Jako ciekawostkę podam że ostatnio podałem im Tetra Natura Algae, taki pokarm w żelu. Jadły to chętnie, ale drogie to jest 4 "paszteciki" kosztują ponad 20 pln na all... Wink

Niedługo postaram się jakieś zdjęcia albo film wrzucić.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Może warto by je zbadać, póki żyją?
Albo na nie już czas. czy te zgony występowały też u młodych <mniejszych> osobników?

Swoją drogą, świetnie napisany artykuł o nich w najnowszym "Akwarium". Gratuluje Pawle.
Szkoda, że tak mało zdjęć jest w nim, ale to zapewne od Ciebie uzależnione nie jest a od wydawcy.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(07-02-2013, 17:52 PM)Killifish napisał(a): Może warto by je zbadać, póki żyją?
Albo na nie już czas. czy te zgony występowały też u młodych <mniejszych> osobników?
Możliwe. Ale z tego co wiem te babki nie żyją zbyt długo. U mnie żadna sztuka nie padła.
Chudnięcie też nie występuje u wszystkich osobników. Jest to widoczne u osobników, które były "normalne" a w akwarium schudły po czasie.


(07-02-2013, 17:52 PM)Killifish napisał(a): Swoją drogą, świetnie napisany artykuł o nich w najnowszym "Akwarium". Gratuluje Pawle.
Szkoda, że tak mało zdjęć jest w nim, ale to zapewne od Ciebie uzależnione nie jest a od wydawcy.
Dzięki Wink Tak grafik wybrał jedne z najgorszych fotografii jakie miał do dyspozycji.
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Tak jak obiecałem, dodaję fotki Smile Postaram się też nagrać film, ale to już później bo ostatnio się nie wyrabiam.

   

   

   

   

Samica
   
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości