• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25][Azja] Akwarium dla babek

#11
W sumie do tarła dałoby się doprowadzić(spotkałem wzmianki w internecie), ale podchować młode to dopiero jazda. Z tego co pamiętam to niektóre małe Stiphodony spędzają nawet 6-9 miesięcy w postaci pelagicznej larwy.
Babka złota jest do rozmnożenia, bo to nie jest ryba amfidromiczna. Wink Z amfidromicznymi jest ten problem, że trzeba odpowiednio rozegrać kwestię wędrówki, czy to tarlaków czy ikry czy narybku(wędrują różne kategorie wiekowe ryb).
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Rzecznie tak, ładny baniaczek i babki super.
Guianacara sp. Jatapu, Aequidens metae, Apistogramma borellii, Stomatepia pindu, Limbochromis robertsi, Enigmatochromis lucanusi, Pelvicachromis sacrimontis, Lamprologus multifasciatus, Paretroplus kieneri, Amatitlania altoflava, Trichogaster trichopterus wf, Betta sp. Montoi, Erpetoichthys calabaricus, Dormitator lebretonis

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Trafiłeś w me gusta.Akwarium z dużą ilością kamieni i nurzańca Big Grin
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
Paweł - faktycznie pisałeś, ale ja mam tyle na głowie, że uwierz kolego wylatuje wiele z głowy Big Grin
Świetny zbiornik, raz jeszcze to podkreślę. czekam na relacje z zachowań, najlepiej filmiki, bo to odda piękno tych ryb.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Już trochę je poobserwowałem i mogę coś napisać ;-) Genialne ryby pod względem wyglądu i zachowania. Takie małe ryby a potrafią totalnie zdemolować całe dno- urządzić je po swojemu, porobić sobie kryjówki i pozakopywać kamienie. Trochę się samce ganiają między sobą i za samicą. Nie może być zbyt wiele ryb na powierzchni w jednym czasie. Świetnie to wygląda jak wystawiają głowę i rozglądają się czy nie ma nikogo wokół :-P
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
No to fotek żądamy Tongue
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Tu fotka jak wyglądało na początku:
[Obrazek: attachment.php?aid=4047]

A tu jak wygląda dno teraz, czyli większość kamieni zakopana Big Grin
   
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
A gdzie ryby? Smile Swietna przebudowa. Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
Ja jedną widzę na zdjęciu, ale chyba ktoś kto nie wie ciężko żeby dostrzegł. Ogólnie to różnie z nimi bywa. Czasem wychodzi kilka i często się przeganiają, a czasem jest pustawo, choć raczej zawsze przynajmniej jedna siedzi na widoku Wink Ale na fotce chodzi o dno a nie o ryby Tongue
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Ryby zapewne zakopane Tongue
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości