• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [25][Azja] Akwarium dla babek

#41
A miałem ochotę i obejrzałem Smile

Świetna robota, dużo się dowiedziałem o tych rybkach przy okazji, jedyny minusik za ten podkład muzyczny, momentami wydawało mi się, że oglądam relację z katastrofy tupolewa, ale to kwestia gustu oczywiście.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#42
Dzięki Smile Nie patrzyłem specjalnie na podkład, wstawiłem coś automatycznie co pasowało do długości filmu Cool Jest rada- wyciszyć Tongue
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#43
Hahaha filip - trafna uwaga Big Grin

Filmik fajowski, tak jak i ryby.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#44
   

Udało mi się kupić nowy gatunek babek, Stiphodon semoni, niestety same samice. Mieszka tam jeszcze jeden samiec 'rainbow' i trzyma się całkiem dobrze. W sklepie podpisane jako S. elegans. Akwarium trochę doprowadziłem do porządku bo kamieni nie było prawie wcale widać, sam piasek na wierzchu. Mam nadzieję, że nie popsują tego zaraz Big Grin

Oczywiście jest filmik:


   

   

   

   
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#45
Akwarium, jak i ryby fenomenalne Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#46
Nigdzie nie podajesz parametrów wody w zbiorniku, w jakiej wodzie je trzymasz?Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#47
Nie pamiętam, ale pewnie jak zawsze pH ok. 7,5 i gh 15 Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#48
Pytam gdyż przeczytałem iż nie jest ci obcy temat chudnięcia babek Stiphodon, który ja tez przerabiałem. Jestem ciekaw co jest jego przyczyną. Zastanawia mnie tez czy parametry mają tu jakikolwiek wpływ. U mnie baby śmigały w wodzie ph7,5-7,6 i gh koło 17 także wartości minimalnie większe od twoich. Problem najpierw dotyczył dość dużej samicy S.semoni, potem zauważyłem to także u innych ryb jednak postępowało to bardzo wolno a ryba przez większość czasu zachowywała się normalnie
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#49
w banaiku w klubie babki miały problem z pobieraniem pokarmu do momentu ustawienia karmnika automatycznego i dokarmiania ich wszelkim pokarmem roślinnym/spiruliną/itp

po kilku dniach było widać poprawę, nie pamiętam co ile karmnik sypie, ale to był sukces, bo babki wyglądały jak swoje cienie

od czasu do czasu podajemy mrożonki roślinne, prócz tego regularnie dokładamy wszelkie glony jakie uda się nam wyhodować

u nas miały ewidentnie problem ilością pokarmu, karmienie raz dziennie to było za mało
Twardym trzeba być dla siebie, nie dla ludzi...
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#50
Krowa nie je raz dziennie lecz raczej przez większość dnia. Wink Zatem może faktycznie trzeba zwiększyć częstotliwość podawania pokarmu? A trzymacie się tych wytycznych ze śladową ilością białka zwierzęcego w ich diecie?
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości