• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paratilapia sp. "East Coast"

#31
Photo 
To teraz ja się pochwalę-idziemy na tarło chybaBig Grin:                            
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#32
chłopaki! mylicie się Tongue są to łagodne pielegnicowate
słynny hodowca ze Zgierza to potwierdza xD 
http://olx.pl/oferta/pielegnica-pielegni...21dcc3874d
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#33
Melduję posłusznie że moje siedzą na ikrze aż miło ale są bardzo płochliwe i ciągle przenoszą jaja.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#34
(09-03-2016, 18:11 PM)ForestDaemon napisał(a):
(09-03-2016, 00:40 AM)velurian napisał(a): Melduję posłusznie że moje siedzą na ikrze aż miło ale są bardzo płochliwe i ciągle przenoszą jaja.
Gratulacje!!! Dawaj fotki Big Grin

Właśnie są tak płochliwe że głowa mała, poprzednią ikrę przenosiły za każdym razem kiedy zobaczyły człowieka w pokoju, tak co 5  minut ikra w innym miejscu i po 2óch dniach zeżarły ją zaraz po tym jak kocem nakryłem część akwarium żeby spokój miały teraz znowu kładą i już kładąc ją przenoszą więc rozważam inkubowanie jej bez rodziców ale boję się czy bez pomocy matki ikra nie spleśnieje??
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#35
Niestety spora rzesza Malgaszy zjada swoją ikrę i młode trzeba wychowywać osobno. Ciekawe, że Sonia Guinane w książce "Pielęgnice - moja pasja" pisze, że odmiana z drobnymi plamkami (przyjmijmy, że to sp. East Coast) jest o wiele bardziej płochliwa niż ryby z dużymi plamami (czyli teoretycznie prawdziwe P. polleni).
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#36
Jak widać u Jima mają sporą motywację do obrony narybku.Prawdą jest że czasami muszą się uczyć.Łatwiej to idzie w akwarium ogólnym ,gdzie jest więcej powodów do opieki, przez obecność innych dużych ryb.Pewnie niedługo zobaczymy film z Twojego akwarium.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#37
Też postaram się coś nagrać ale dopiero jak nuczą się rodzicielstwaSmile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#38
Wyglądają coraz lepiej. Ciekawe że samiec (?) ma równe rzędy kropek a samica (?) nie.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#39
Według mnie, moim zdaniem, jeśli wolno mi wyrazić swoją opinię, że się tak wyrażę, Tongue dobrana para to taka która składała już ikrę.
Fajnie, że ryby się tolerują i wszystko jest na dobrej drodze.
I miss the good old days. When everyone wasn't an overly sensitive pussy! - Clint Eastwood
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#40
(23-03-2016, 14:02 PM)dzikakuna napisał(a): Według mnie, moim zdaniem, jeśli wolno mi wyrazić swoją opinię, że się tak wyrażę, Tongue dobrana para to taka która składała już ikrę.

A jeśli mi wolno wyrazić opinię, to dla mnie dobrana para to taka, która podeszła do tarła i wyprowadziła skutecznie młode. A do tego odbyło się to bez patologi i kłótni w rodzinie. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości