• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Paratilapia sp. "East Coast"

#1
Hej czy ktoś z forumowiczow hodowal, albo miał ta rybę, jeśli tak to może coś napiszcie na temat tego gatunku. Miałem kiedyś te rybę i była strasznie agresywna. Tak po krótce jest to ryba z Madagaskaru opisana po raz pierwszy przez holenderskiego ichtiologa Pietra Bleekera w 1868r, jest pięknie wybarwiona w ciemno zielonym kolorze i na ciele mnóstwo porozrzucanych białych kropka.
Ps. Wrzucam zdjecia przykładowe


Załączone pliki
.jpg   image.jpg (Rozmiar: 70.15 KB / Pobrań: 812)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
To jest chyba zdjęcie pary tego gatunku w akwarium GSA na Zoobotanice 2009 Smile Wiem, że to żadna obserwacja przez 3 czy 4 dni, ale ryby te wydały mi się wówczas bardzo nieśmiałe. Chyba ktoś z forum chciał je rozmnożyć, nie wiem czy się udało.
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
(23-09-2012, 00:30 AM)piotrK napisał(a): To jest chyba zdjęcie pary tego gatunku w akwarium GSA na Zoobotanice 2009 Smile Wiem, że to żadna obserwacja przez 3 czy 4 dni, ale ryby te wydały mi się wówczas bardzo nieśmiałe. Chyba ktoś z forum chciał je rozmnożyć, nie wiem czy się udało.

Zdjęcie znalazłem przykładowe, no i właśnie wogole się nie mówi o tej rybie, a przecież jest to bardzo piękna Rybcia. Co jeszcze ciekawsze występuje tylko na madagaskarze gdzie jak się nie mylę sporo gatunków jest już zagrożonych wyginięciem w tamtych wodach.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Halo Smile
Miałam okazję pielęgnować te ryby.Tak jak Piotr napisał są nieśmiałe ale tylko w stosunku do obserwatora.Ryby cechuje agresja wewnątrz i międzygatunkowa.U mnie jak dobrała się para to samica musiała (inne ryby też) mieć dużo kryjówek żeby dominujący samiec jej nie zamęczył.Ikra kilkukrotnie była ale bez odławiania raczej nic się nie uda uchować.Podobno w naturze po złożeniu ikry ryby ją zostawiają żeby odpłynęła z prądem wody(nie mam pojęcia ile w tym prawdy).W praktyce wyglądało to tak,że po kilku dniach wachlowania jajeczek samica traciła zainteresowanie a zasadzie samiec skutecznie jej uniemożliwiał zajmowanie niedoszłym potomstwem i tyle.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Dzięki za info
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Chyba nikt nie miał, a przynajmniej się nie wypowiada. Zawsze będziesz miał pole do popisu Big Grin

P.S. Przy okazji zmieniłem tytuł tematu, bo 100% ryb sprzedawanych w Polsce (i większości europy) jako P. polleni to tak na prawdę nieopisany gatunek, i tak też jest z twoimi rybami Smile
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Wyglądają nieźle, a jak urosną to będzie bajka Big Grin Ciekawe czy wycierają się w tak młodym wieku?
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
(01-02-2016, 22:40 PM)ForestDaemon napisał(a): Dzisiaj musiałem odłowić pozostałe 3 osobniki bo świeżo dobrana para nie dawała im żyć. Co dziwne inne ryby w ogóle im nie przeszkadzają - czasem trochę takie straszenie. Zobaczę co będzie się działo za chwilę.
Foreście, o ile się nie mylę to tej rybki mamy dwie odmiany Paratilapia poleni poleni i paratilapia blecheri , jak się nie mylę to ty masz blecheri( duże punkty ) a ja dzisiaj zakupiłem 5 szt. ok. 12-14cm podrostków poleni poleni(mniejsze kropki ale więcej) można by się wymienić parami w przyszłości.

Ps. termos odeślę ci za dwa dni dokładnie z b. dużym styro boksem od papy smoka dla ciebie w prezencieSmile( dostałem jeden to dam tobie). 
Pozdrawiam.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
Faktycznie, jak teraz spojrzałem na zdjęcia ryb FD to mają dość spore plamki, pytanie, czy z wiekiem będzie ich więcej? Jeżeli nie to na pewno nie są to sp. East Coast jak przypuszczałem. Może P. sp. Andapa? Ale na to trzeba trochę poczekać.
Velurian, pochwal się swoimi Malgaszami Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(11-02-2016, 09:10 AM)ForestDaemon napisał(a): No to napięcie rośnie Smile Kupione były jako P. polleni u Krzyśka, z tego co mi wiadomo to import z Glasera, z tym że Krzysiek nie był w stanie ustalić nic dokładniejszego w temacie gatunku/odmiany... Velurian dawaj fotasy swoich Big Grin
Bo to jest P.Poleni
Ale bazując na artykule który czytałem to:
Moje to Paratilapia Poleni Poleni
A twoje to Paratilapia Poleni Bechleri
Podobno Bechleri rosną mniejsze o jakieś 8 cmTongueBig Grin
http://akwa-mania.mud.pl/ryby/ryby/rybyp...lleni.html

A fotki może wrzucę razem z EBJD od FDemona bo zajebiaszczeTongueBig Grin
Ps. Nie wie ktoś od jakiej wielkości trą się Motoguańskie?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości