• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem.

#1
Kostka 31,5 litra 30x30x35
Zestaw nanoLED 30 Diversa.

Oświetlenie LED wykonane z aluminium o mocy 7.2W <w komplecie>.

Filtr wewnętrzny z regulacją przepływu oraz deszczownicą o wydajności 300L/h <w komplecie> Obecnie pracuje dojrzały filtr Filtr AQUAEL Pat -mini o wydajności 400 l/h.

Grzałka z termostatem 50W Diversa <w komplecie>.

Temp. min 26 stop.; pH 6,2 ; Kh 3; GH 6.

Korzeń mangrowca, gałązki i witki brzozowe, szyszki olchowe. Trzy granulacje podłoża: piasek pył, piasek 0,5 - 1,2 mm, żwirek 1,5 - 3 mm. Torf pod podłożem.

Betta splendens Bojownik wspaniały Veiltail samiec.

Rośliny to różne kryptokoryny (zwartki) Cryptocoryne, Hygrophila polysperma, Limnophila sessiliflora, Ceratopteris thalicroides, pelia Monosolenium tenerum, Pistia stratiotes.

Zbiornik zalany dojrzałą wodą z innego akwarium.

Fotorelacja: Jak założyć dziecku akwarium z bojownikiem

1. Potrzebna jest kula, kolorowy żwirek, sztuczna roślinka, rybki plastikowe i silikon Wink
   

2. Tak poważnie Smile Kostka, podłoże i torf. Sypiemy ramkę wokół krawędzi kostki, wewnątrz dajemy torf i przysypujemy wszystko resztą podłoża i wyrównujemy.
   
   
   

3. Przygotowujemy korzeń i pelię oraz potrzebny sprzęt: nożyczki, żyłkę, pęsetę itd. Umieszczamy pelię na korzeniu i obwiązujemy delikatnie żyłką <robił mój kochany Killi >
   
   
   

4. Gałązki brzozowe, szyszki olchowe i korzeń <wszystko było już moczone, zatem tonie> umieszczamy w zbiorniku.
   

5. Sadzimy rośliny wyższe na tyle zbiornika.
   
   

6. Sadzimy rośliny niższe w środkowej i przedniej części zbiornika .
   
   

7. Przelewamy dojrzałą wodę do docelowego zbiornika. Jeśli zakładamy zbiornik i nie mamy wody z dojrzałego akwarium, musimy rozpocząć cykl azotowy, zatem ryby wpuszczamy dopiero po min. 2 tygodniach. O cyklu azotowym można dużo przeczytać, zatem nie będę go przybliżać.
   

8. Na wąż Killi założył watę do filtra i filtruje/przelewa mętną BW <czarną wodę>.
   

9. Wodę leje na lupę, bo akurat miał pod ręką Wink <może być talerzyk, można lać po korzeniu, ważne aby podłoże nie było wzruszone>.
   
   

10. "Ludzie robiący akwarium" jak powiedziała moja córeczka Liliana Smile Zdjęcia także jej autorstwa.
Rusty
   
Killi
   

11. Montujemy filtr, grzałkę i oświetlenie oraz uruchamiamy całość.
   
   

12. Dodajemy roślin pływających, dolewamy wodę i czekamy aż woda się wyklaruje. <Samczyk został już wpuszczony, ale jak już pisałam, woda pochodzi z dojrzałego zbiornika, filtr także>
   

Zdjęcia całej kostki, dziś wieczorem...

Liczymy, że relacja ta pomoże podjąć decyzję wielu rodzicom i świadomie założą swoim pociechom ich pierwsze akwarium, tym bardziej, że koszt kostki jest często niższy niż kuli. Bojownik musi mieć prostokątny domek <akwarium, nie kula>, pokrywę, filtr oraz grzałkę. Także odpowiednie parametry wody.

[Obrazek: 1044484_384630484998260_312802314_n.jpg]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#2
Super się zapowiada Tongue
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#3
No i bardzo ładnie Smile , brakuje tylko zdjęć córeczki jak uczestniczy w tym projekcie Wink
Pozdrówienia dla Liliany Smile
Pozdrawiam
Benek
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#4
Kurde, wypadałoby to wkleić na fejsbuka. PiotrK lubi to! Widzę, że nagroda dodała Wam, a zwłaszcza Kiliemu skrzydła do dalszego wnoszenia "kaganka oświaty" Wink
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#5
Piotrze, bez przesady, że nagroda... do "kaganka oświaty" zawsze dodajemy... wszyscy. Właśnie zakończyłem akcję "Uświadom sprzedawcę na Allegro, że nazwa ryby to podstawa" Big Grin kilkanaście maili wysłałem. Patrząc na to, co prezentował portal poświęcony stricte bojownikom<mnogość błędów w opisach> i jak latali po rady do mnie, to wydaje mi się, że fajnie iż temat powstał. Rozumiem, że są od tej "brudnej roboty" bo tłumaczą, że kula jest bebe, ale też mało pokazują co jest cacy.
Kosteczki namieszały trochę, wkrótce kolejni ujawnią swoje, ja także planuje.

Dodam trochę fotek, bo zrobiliśmy, zanim aparat padł, a teraz Lili już śpi, zresztą Magda też Wink
Benku uczestniczyła, ale robiła zdjęcia Wink Dziękuję w jej imieniu za pozdrowienia i pozdrawiamy Julkę Smile

Woda jeszcze nie jest klarowna...
   
   
   
   

Jutro zapewne Magda wrzuci jakieś fajne fotki także Wink

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#6
Madzia śpi i zaraz do niej dołączę, tylko kilka zdjęć obiecanych:
Syfek musi być...
   

Who's the King BW?
   

Tu w roślinach pływających...
   
   
   

... i dobranoc Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#7
Akwarium super, ale przy formach hodowlanych Bojowników jakoś takie BW mi nie pasuje.
Nadmieniam iż rozumiem iż tutaj najważniejsze są walory sentymentalne z dużą dawką edukacji akwarystycznej najmłodszych, ale może zmiana mieszkańca/ów zdałaby egzamin Smile
Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#8
Dokładnie, długopłetwy bojownik wygląda co najmniej dziwnie w takim zbiorniku (podobnie jak hodowlane paletki w BW) ale skoro dobrze się czuje to czemu nie? Wink
Pozdrawiam, Paweł
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#9
No to do kuli go, bo do niej najbardziej pasuje. Big Grin
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#10
(23-09-2012, 21:45 PM)K-Pon napisał(a): Akwarium super, ale przy formach hodowlanych Bojowników jakoś takie BW mi nie pasuje.
Nadmieniam iż rozumiem iż tutaj najważniejsze są walory sentymentalne z dużą dawką edukacji akwarystycznej najmłodszych, ale może zmiana mieszkańca/ów zdałaby egzamin Smile

BW jest lekkie i chodzi głównie o parametry wody. To, że hodowlany nie ma nic do tego, na takiej wodzie dorastał, masz moją gwarancję. Polska kranówka lepsza? Nie sądzę Wink
Zmiana mieszkańca... chcesz mieć spotkanie z Lilianą? Big Grin

Nadmienię, że planujemy dodać coś ale ciii... bo jak dziecko się dowie Wink

Edit:
(23-09-2012, 22:08 PM)Ruki napisał(a): No to do kuli go, bo do niej najbardziej pasuje. Big Grin
Właśnie, bo nie pasuje... kolorystycznie. Ech, galerianki BW Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości