• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem.

#11
Zdjęcie od góry SUPER Tongue
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#12
Dzisiejsza sesja zdjęciowa:

Sam on...
   
Jego dom...
   
BW/CW i na który zbiornik patrzy Rusty? Big Grin
   

Widoczne CW to powstające ślimakarium, temat powstanie jak dotrze docelowa obsada. Ale kontrast a'la Pley'u Smile


 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#13
Nooo, kontraścik jest Smile

Ładne bojownikowe akwarium. Mnie ostatnio ciągnie do tych ryb, ale juz nie mam gdzie pomieścić kolejnego szkła Sad
Pielęgnice moją pasją Smile Nie ważne gdzie, nie ważne ile... 
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#14
A 15l na jednego samca by uszło? Teraz mam akurat takie akwarium wolne.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#15
Przepiękne,tak jak ten kontrast Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#16
Adrian da radę, ale trzeba mieć trochę doświadczenia, moim zdaniem, aby w tak małym zbiorniku, odpowiednio dbać o parametry wody.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#17
Spróbuje jednakowoż Tongue Poczekam z miesiąc aby dojrzał.
Si taajabuni,waana Adanu,mambo yalio duniani.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#18
(30-09-2012, 20:13 PM)PoCzĄtKuJąCy napisał(a): Spróbuje jednakowoż Tongue Poczekam z miesiąc aby dojrzał.

A może po prostu kup zbiornik przynajmniej dwukrotnie większy i nie martw się, czy ten co masz ujdzie? 15 l to jednak jest maleńka klatka, za mała nawet na sensowną obsadę krewetek.
Podstawowy problem, poza brakiem miejsca do pływania, to stabilność wody w takim słoiku.
Mam jednego samca w akwa 200 l. Przeniosłem go z 30 l miniakwarium mojego syna i napatrzeć się nie mogę, jak teraz poluje na pokarm, śmiga po całym zbiorniku i rozstawia inne ryby. Pewnie długo u mnie nie zabawi (nie ten biotop), ale co się napatrzę to moje Wink
[Obrazek: 93c4a8623c8ea33fm.png]
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#19
(30-09-2012, 20:13 PM)PoCzĄtKuJąCy napisał(a): Spróbuje jednakowoż Tongue Poczekam z miesiąc aby dojrzał.
Spróbuj ze ślimakami, 15l to nie akwarium dla ryb. Wink
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#20
Tu się i trochę zgodzę i trochę nie z Waszymi wypowiedziami Big Grin

Adrian, chodzi o to, o czym pisał bernard. Przy tak małym akwarium, mając małe doświadczenie radzę sobie odpuścić, możesz mieć problem z utrzymaniem parametrów i nie chodzi tu o miesiąc dojrzewania zbiornika, a o zmiany, gdy już ryba będzie.

Co do miejsca dla ryby Smile
Zawsze polecam min. 25l jako standardowe akwarium ale z zastrzeżeniami: początkującym polecam aktywne podłoża stabilizujce wodę i regularne dbanie o zbiornik. W takim akwarium nawet ławica małych ryb da radę jeszcze - trochę doświadczenia.

Oczywiście moje samce są i na około 10 litrach, no ale to moje a i filtracja jest nadfiltracją.
Zatem i taki zbiornik się nadaje i nie, wszystko zależy, w tym przypadku, przy małym doświadczeniu, ja bym się wstrzymał. Nabieraj doświadczenia na dużym zbiorniku, wybacza małe błędy Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości