• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Cyphotilapia frontosa

#21
(31-12-2012, 22:13 PM)piotrK napisał(a): Zawsze zadziwia mnie, jak przy tak dużych mieszkańcach takie akwaria wyglądają na... małe. Zwłaszcza dla kogoś takiego jak ja, kto dotychczas nie miał ryb większych niż 20cm, i mimo, że zdaję sobie sprawę z wielkości tych frontoz - na pierwszy rzut oka nigdy bym nie powiedział o tym akwarium, że ma 4 metry. Pochwal się obsadą, jak się już "wyklaruje".

Akwarium wygląda na jakieś 200cm dlugości. A dziś w innym wątku jest standardowa 450ka z samcem rivulatusem, która niestety, przynajmniej na zdjęciach też wygląda na dużo mniejszą. Może to kwestia doboru 'dekoracji'? Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
Smile Baniak z innej perspektywy...
To sa zdjecia zrobilem wczoraj u znajomego na ..."uroczustym" otwarciu baniaka... i z roznych powodow nie sa znyt udane.....Cool
Tak ,ze musisz mi uwierzyc na slowo- zbiornik (nie obsada ,nie roslinki) robi naprawde wrazenie i jest DUZY ,ale to tylko moje subiektywne...
Pozdrawiam i Szczesliwego...Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Teraz widzę Big Grin
- 500 złotych za małą, szarą rybę ?!
- To bardzo rzadki gatunek.
- To poproszę cztery.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Ile ma szerokości? Przy takiej długości idealnie byłoby 1 metr
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
4 metry długości.. tak patrzę właśnie na swój marny salonik (4,5x4,6) i kurczę mam za małą chałupę na takie cuś Tongue Chociaż niektórzy są zdania że tzw "plazmy" powyżej 32 cali nie nadają się do mieszkań w bloku Tongue Bajka baniaczek.
Ps. Ostatnie zdjęcie powinno służyć jako odpowiedź w wątkach na temat stelażu pod akwaria. Niektórzy mają pobudowane wielokroć mocniejsze stojaki pod zwykłe 200ki i pytają czy to nie za słabo Big Grin
Pozdrawiam
Rafał


Tanganyika: 1100l, 900l
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
Moduły robią jednak świetną robotę.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
królu mrówek kto bogatemu zabroni? Smile Gdyby wszyscy mieli takie zbiorniki i mieszali biotopy to mnie aż tak bardzo by to nie raziło. Ryby na pewno czuja się lepiej niż w biotopowym ale 3 razy mniejszym Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Kochani - udzielił mi sie SylwesterBig Grin - jeśli z założenia chcemy być purystami, to oglądajmy Discovery lub wspomnienia z własnych kart SD. I dajmy naszym rybciom spokój.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
PAX! jako nadworny purysta biotopowy, mówię co następuje:
Jacek sam napisał: "O obsadzie nie chce nic mowic ...bo jest to obecnie afrykanska "zupa rybna"...."
PiotreK napisał: "Pochwal się obsadą, jak się już "wyklaruje"."
I się pod tym podpisuję. Nieważne jaki litraż. Pod okiem Jacka, na pewno dojdzie do biotopowości.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
Ale to przecież nie nawet akwarium Jacka.... Więc... a dobra, wracam do barszczyku.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości