• Witamy na forum akwarystycznym,
  • poświęconym wyłącznie najpiękniejszym
  • i najciekawszym rybom jakimi są pielęgnice.
  • Tylko tu porozmawiasz o pielęgnicach
  • z każdego zakątka świata,
  • znajdziesz ciekawe informacje,
  • uzyskasz pomoc ekspertów
  • i prawdziwych pasjonatów.
  • Pokaż swoje akwaria
  • i trzymane w nich pielęgnice.
  • Dziel się własnymi doświadczeniami.
Witaj! Logowanie Rejestracja


Title: Apistogramma na start

#21
Mam pytanie jaką odmianę apistogramma wpuścić i co za ryby w tło Undecided
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#22
(21-09-2012, 15:01 PM)kondziu98pl napisał(a): Mam pytanie jaką odmianę apistogramma wpuścić i co za ryby w tło Undecided

Pytasz o gatunek Apistogramma ?? i o ryby zamieszkujące tło strukturalne akwarium ?? czy o odmianę barwna Apistogramma cacatuoides i ryby towarzyszące ??

Apisto"walnięty"
Jest: (A: 156 208 218)
Było: (A: 0 (megastoma) 52 80 87 89 100 101 105 106 110 120 122 126 148 159 163 164 174 175 180 182 183 186 188 189 190 198 200 204 207 208 209 211 218 227 231 234 243)
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#23
Chodzi mi o odmianę Apistogrammy do tego zbiorniczka ,sugestia gdzie można kupic odłów mile widziana.
Oczywiście chodzi mi również o ryby towarzyszące (tła strukturalnego u mnie nie będzie,szkoda zabierac miejsce rybom
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#24
Zatem pytasz o gatunek Wink
Nie możesz mylić dwóch pojęć, bo to wprowadzi trochę zamieszania.
Zatem tak obrazowo:
mamy fasolę szparagową i bób. To dwa osobne gatunki. Ale już fasola szparagowa zielona i żółta to dwie odmiany tego gatunku, czyli fasoli szparagowej Smile

Jakie ryby to już kwestia gustu, nie wiemy jaka pielęgniczka się Tobie podoba. Moja propozycja jest taka: popatrz w dziale giełda co kto oferuje, zazwyczaj są to F1(pokolenie po dzikich rodzicach), wpisz sobie nazwę ryby w wyszukiwarkę i zobacz czy się podoba, jeśli tak to uzbieraj listę ryb które się podobają i nam ją przedstaw, znam 2 Smoki Wawelskie ze skróconym hejnałem Wink , które chętnie także pomogą wybrać odpowiedni gatunek.
Poszukaj także ogłoszeń Pawła, nick: mpaw - ma duży wybór zarówno pielęgniczek WF, jak i ryb towarzyszących.
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#25
Długo mi to trwało ale znalazłem a.elizabethae i a.bitaeniata tefe a jakie ryb w tło i która z Apistogramm Huh

 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#26
A jak sprawa z dostępnością tych ryb? (Nie mam teraz możliwości sprawdzenie)
I w imieniu pewnego smoka Wink błagam nie pisz "ryby w tło" Big Grin tylko "ryby towarzyszące", "rozpraszacze", "ryby ławicowe". Tak jest poprawniej i smoki są spokojniejsze Wink
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#27
No to co powiecie na tą obsadę Dodgy Apistogramma biteaniata Otocinclus cocama Hyphessobrycon loretoensis Hyphessobrycon amandae ile ryb z tych gatunków odmian Huh
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#28
Wybierz albo H. lorotensis albo H. amandae- tych pierwszych jak coś to 10 sztuk, tych drugich 20.
Nie udzielam porad na PW, od tego jest forum Angel Angel Angel
Ponad 1000l wody w obiegu, a w nim 13 gatunków ryb, z czego pielęgnic 9

pozdrawiam, Łukasz
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#29
(09-10-2012, 15:47 PM)Ruki napisał(a): Wybierz... H. lorotensis

Tak, tak, tak! Smile
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
#30
To obsada A.biteaniata 1-3 H. lorotensis 10 Cool A ile Otocinclus cockscomb?
 
Odpowiedz
Podziękowania złożone przez:
  


Skocz do:


Browsing: 1 gości